Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optisan 750/150 - czy warto?
(19.01.05, 22:25)Janusz_ P. link napisał(a):Jeśli lubisz Kolosy na "glinowych" nogach czyli teleskopy rozmiaru 150mm na montażu od Sky Luxa 60mm to moje gratulacja dla braku wyczucia przydatności takich rozwiązań w obserwacjach astronomicznych :o

Januszu, chyba trochę przesadziłeś.
Twierdzisz, że Optisan 750/150 jest nieprzydatny w obserwacjach astronomicznych ?
Moim zdaniem mylisz się, i to bardzo. Optisan 750/150 - mimo posiadanych mankamentów, które każdemu, kto porusza temat Optisana opisuję (niestandardowy gwint pod filtry w okularach, do kitu filtr księżycowy i Barlow itp.) - dostarczył mi wielu niezapomnianych wrażeń podczas obserwacji. I dodam, że im dłużej go używam i poznaję, to lubię go coraz bardziej. Może to ktoś nazwać dziwactwem, niedorzecznością, głupotą lub jak kto chce. Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.
Dobrze wiesz, że zawsze można znaleźć sprzęt od rozpatrywanego lepszy i gorszy. Wszystko zależy od zasobności portfela.

Przekonasz mnie swoją argumentacją, jeśli pokażesz mi, że można w Polsce kupić nowy teleskop o parametrach i jakości nie mniejszych niż Optisan 750/150 na paralaktyku za porównywalną cenę (powiedzmy do 1300 zł). Nie sztuką jest porównywać sprzęt za 1300 zł z tym za 2000 zł i więcej. Sztuką jest natomiast wybrać za 1300 zł sprzęt o najlepszych parametrach i najlepszej jakości dla takiej granicy cenowej.

To tyle.

Pozdrawiam Benedykt Krzeszowice 19°39'48"E  50°08'12"N ------------------------------------------------------- BPC20x60  BOC7x50  ROW10x40 TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem Canon 350D, Philips TuoCam 740
Odpowiedz
Drogi Benedykcie
Tutaj jest 100 razy lepszy teleskop ze względu na montaż http://deltaoptical.pl/deltasklep/shoppi...6bb80fa89f
Jest trochę droższy ale to o wiele lepsze rozwiązanie 8)
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
(20.01.05, 09:50)Benedykt link napisał(a):Przekonasz mnie swoją argumentacją, jeśli pokażesz mi, że można w Polsce kupić nowy teleskop o parametrach i jakości nie mniejszych niż Optisan 750/150 na paralaktyku za porównywalną cenę (powiedzmy do 1300 zł). Nie sztuką jest porównywać sprzęt za 1300 zł z tym za 2000 zł i więcej. Sztuką jest natomiast wybrać za 1300 zł sprzęt o najlepszych parametrach i najlepszej jakości dla takiej granicy cenowej.

Może będę sarkastyczny ale myślę, że można, proszę zajrzeć pod link http://uniwersal.beep.pl/polski/N150_800.htm, według mnie cena i jakośc porównywalna ;D

Nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy, parcia do kupna jak największego teleskopu pomijając tak ważny szczegół jak montaż. Może i ta rura jest nienajgorsza ale obserwacje w takim ukłądzie to będzie mordęga a byle wiaterek zniweczy wszystko. Czy naprawdę warto? Osobiście w atkiej kombinacji gwarantuję dużo frustracji ii mało udanych obserwacji Sad

Proszę rónież jeszcze raz spojrzeć na link podany w poście powyżej, naprawdę warto.
Odpowiedz
W TYM KONTEKŚCIE:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shoppi...3fa9378125

kupno nowego OPTISANA jest bez sensu.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(20.01.05, 10:34)tomekL link napisał(a):Nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy, parcia do kupna jak największego teleskopu pomijając tak ważny szczegół jak montaż. Może i ta rura jest nienajgorsza ale obserwacje w takim ukłądzie to będzie mordęga a byle wiaterek zniweczy wszystko. Czy naprawdę warto? Osobiście w atkiej kombinacji gwarantuję dużo frustracji ii mało udanych obserwacji Sad

Proszę rónież jeszcze raz spojrzeć na link podany w poście powyżej, naprawdę warto.

Tomku,

mylisz montaż ze statywem, a to wielka różnica.
Coż z tego, że Celestron 750/150 ma sztywniejszy montaż, skoro statyw ma aluminiowy ? To po pierwsze.
Po drugie - widzę, że jesteś skażony myślą o sprzęcie o jak największym powiększeniu - w Optisanie statyw daje się we znaki przy okularze PL6 mm i PL4 mm. Przez PL10 ogląda się znośnie.
Wyjaśniam, że nie wysuwam nóg statywu.

McArti, Tomku,  Adamie : proszę o wskazanie teleskopu lepszego niż Optisan 750/150 w cenie do 1300 zł, a nie wyższej !

Pozdrawiam Benedykt Krzeszowice 19°39'48"E  50°08'12"N ------------------------------------------------------- BPC20x60  BOC7x50  ROW10x40 TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem Canon 350D, Philips TuoCam 740
Odpowiedz
Na pierwszej stronie podany jest link do synty i to jest 100x lepszy teleskop od tego optisana.
W każdym razie AndrewP będziesz niepoważny jak kupisz tego Optisana, doświadczeni koledzy dobrze Ci podpowiadają abyś zakupił inny sprzęt, Benedykt jak tak zachwala to może pokaże Ci testy porównacze jakie przeprowadził osobiście. Ja jako właściciel marki Optisan odradzam jego kupno, lepiej dozbierać do Celestrona lub Synty. Na marginesie dodam, że jestem również posiadaczem w/w Synty.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Benedykcie drogi, robisz podstawowy błąd w założeniu stawiajac sprawę na głowie i zkaładasz sztywność i niezmienność takich parametrów jak cena i średnica sprzętu a to podstawowy błąd logiczny przy planowanym zakupie :o
Sztywnym parametrem powinna być zdecydowanie jakość teleskopu i sztywność jego montażu( to daje komfort i zadowolenie z prowadzonych nim obserwacjii) a parametrami takimi jak cena i średnica które są pochodnymi jego jakości możemy na rynku astronomicznym dowolnie wachlować wobec potrzeb i preferencji kupującego 8)
Odpowiedz
(20.01.05, 20:45)Janusz_ P. link napisał(a):Benedykcie drogi, robisz podstawowy błąd w założeniu stawiajac sprawę na głowie i zkaładasz sztywność i niezmienność takich parametrów jak cena i średnica sprzętu a to podstawowy błąd logiczny przy planowanym zakupie :o
Sztywnym parametrem powinna być zdecydowanie jakość teleskopu i sztywność jego montażu( to daje komfort i zadowolenie z prowadzonych nim obserwacjii) a parametrami takimi jak cena i średnica które są pochodnymi jego jakości możemy na rynku astronomicznym dowolnie wachlować wobec potrzeb i preferencji kupującego 8)

Jak to czytam to dochodze do wniosku że taki parametr jak sztywność determinuje oraz potęguje zadowolenie  Big Grin
Odpowiedz
nie determinuje lecz potęguje ;D
Odpowiedz
(20.01.05, 21:09)Kasia Sandej link napisał(a):nie determinuje lecz potęguje ;D

;D No racja. Janusz też coś wspominał o "średnicy" oraz "wachlowaniu wobec potrzeb i preferencji" ale tego nie zrozumiałem  :Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości