Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żadnego pożytku z tego PTMA...
Michu jedyną władzą jaka może zmienić statut PTMA jest Walny zjazd.
Ostatni był w 2003 roku. Następny w 2006.
Poza tym takie pytanie nie nadaje się na forum ale do ZG.
Jedynym dobrym rozwiązaniem jeśli chcesz się zająć tą sprawą jest kontakt z Prezesem jak chcesz to pogadam???
Paweł Maksym
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Sorry ja niestety nie znam sie za bardzo na sprawach organizacyjnych.
Wydawalo mi sie ze temat umarl smiercia naturalna jak zwykle to bywa w zyciu.

Blizsze info napisalem ci na priv.

Pozdrawiam Michu
Odpowiedz
Jak to takie pytanie nie nadaje się na forum, czy jest tu coś do ukrycia?
ps. Wydaje mi się, że walny zjazd jak by chciał to mógłby odbyc się natychmiast, ale jak widać nie ma o co się bić ...
Mój jeden procent dostanie Polaris bo juz załatwił co trzeba.
Jacek Pala - tel. +48 602 315 947 (wieczorem) GG: 8912790 http://www.ScopeDome.com http://www.astronomia.slupsk.pl
Odpowiedz
Niestety na razie brak osoby, która by się tym zajęła. Ja nie moge bo zajmuję się zbyt wieloma sprawami w Towarzystwie. Ktoś musi się za to zabrać. Tym bardziej, że jest pewien sposób by bez walnego zjazdu zdobyć odpowiedni mandat do tego by wystapic by KRS zapisał PTMA na listę OPP. Wystarczyło by by każdy oddział odbył zebranie gremialne tzn. takie na którym będzie obecnych min. 40% + 1 członków i ci by zagłosowali większością kwalifikowaną za (75%) za tym by starać się o wpis na listę OPP. I tyle. Niestety takie stowarzyszenia jak Polaris gdzie jest tylu członków co w Oddziale PTMA Warszawa i nie ma oddziałów terenowych i statut był pisany w latach 90 jest dużo łatwiej to załatwić.
Jeśli ktos by chciał się tym zająć  udostepniam wszelkie informacje o załatwianiu OPP.

Niestety każdą pracę musi ktoś wykonać - nie może być sytuacji, że wszystko robi 5 osób a niestety w naszym społeczeństwie panuje postawa roszczeniowa. Dlaczego to nie jest zrobione? Dlaczego chodnik jest słabo odśnieżony? Dlaczego w szaletach publicznych jest brudno i smierdzi ? Dlaczego...

Pozdrawiam
Paweł Maksym
Odpowiedz
Nie jestem prawnikiem, nie znam sie na zarządzaniu ani na funkcjonowaniu organizacji i może dlatego sprawę całą widzę w bardziej prosty sposób niż wyglada ona w rzeczywistości. Kierując się jednak tym prymitywnym, logicznym myśleniem oraz świadomościa tego iż nie wiem co istnieje dłużej PTMA, czy przepisy umożliwiające darowizny, pojąć nie mogę faktu iż w gruncie rzeczy, tak banalna i oczywista (bo wynikająca zdaje się ze statutu) sprawa nigdy nie została załatwiona. A już totalnym absurdem dla mnie są próby tłumaczenia, usprawiedliwiania za wszelką cenę obecnego stanu rzeczy łącznie z odpychaniem problemu od źródła, w którym winien być on rozwiązany.

Napisałem "za wszelką cenę" ponieważ uważam za szczególnie nie fair, próbe przypisywania tzw "polskiej postawy roszczeniowej" osobom, które starają się zorganizować środki na działalność astronomii miłośniczej propagowanej przez PTMA, a ośmieliły się zwrócić uwagę na problemy formalne związane z ich przyjęciem. Problemy, z którymi ta wiekowa już organizacja nie moze sie uporać. W ogóle postawienie sprawy w taki sposób nie powinno mieć miejsca nizaleznie już kogo dotyczyło. Moim zdaniem problem od początku jego powstania był i niestety nadal jest zbyt pilny i zbyt oczywisty by w ogóle podejmować jakiekolwiek próby usprawiedliwiania opieszałości, czy bezradności w jego rozwiązywaniu.

Panowie kochani zyczę wam jak najlepiej ale przyjmijcie proszę do wiadomości ze:

dawać i prosić aby ktoś wziął to stanowczo za dużo...

Dodam na zakończenie tylko tyle, że źródło, z którego uzyskaniem kasy na rzecz PTMA byłem zainteresowany również jest już nieaktualne! Nie mam zamiaru wracać już do tej sprawy. Najwyraźniej tak jak Jacek napisał środki nie są potrzebne ale jeśli tak jest to wystarczyłoby powiedzieć to wprost a nie uciekać się do w/w działań.  :'(
Odpowiedz
Dobrze,

a czy można zrobić tak, że Zarząd Główny zobliguje (listownie, mailowo) oddziały terenowe do przyjęcia w/w uchwały (lub przynajmniej postawienia jej na wokandzie na najbliższym zebraniu). Wtedy mielibysmy sprawę załatwioną i można byłoby podjąć starania o wpisanie PTMA na ową słynna listę. Przy okazji jakaś dyscyplina chyba obowiązuje, czy nie?

Jeżeli Zarząd Głównym otrzymałby stosowny sygnał z terenu, że inicjatywa jest godna realizacji w perspektywie wzrostu pieniędzy na działalność w postaci owych 1-procentowych darowizn, wtedy uruchomiłby jakiegoś prawnika, który poprowadziłby sprawę. Nie wiem czy są na to środki (choćby ze składek...) ale ja tak to widzę.

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Cały problem tej dyskusji jest jeden rozmowa toczy się nie tam gdzie trzeba...

Co do postawy roszczeniowej to nie było to do Was a mowa była o dużej większości ludzi. Pozyskiwanie sponsora... a jaki był problem ze sponsorem. Oddziały mają autonomię i moga robić co chcą oby działąć zgodnie ze statutem. My pozyskujemy sponsorów na różne przedsięwzięcia. Od 25 lat oddział w Łodzi zabiera autokar mołodzieży z kół astronomicznych i laureatów konkursu na wycieczki w astronomiczne miejsca Europy. I nie ma problemu...
Problem tam gdzie istnieje istnieje z ludźmi.. nie ma komu robić. Albo jest komu tylko ludzie mają pretensje, że ZG to i tamto... aja jak coś chce od ZG to łapię za słuchawkę i dzwonię do Prezesa i już mam załatwione. Potrzebuje opinie do Urzędu ... dzwonie i mam za 2 dni itd...

To mój ostatni głos w tej dyskusji.

W praktyce można by nawet (wiedząc, że i tak oddziały przegłosują) zrobić internetowe zebranie prezesów. I każdy z przezesów śle do Zg pismo, że oddział chce OPP. Ale ktoś się tym musi zająć Brancewicz nie może robić wszystkiego.

Paweł Maksym

PS
Panowie zapraszam do dyskuji na GG lub Skype??
Odpowiedz
Ok, dziś na zebraniu Pomorskiego Oddziału zgłoszę tą propozycję aby prezesi oddziałów dogadali się miedzy sobą i wystosowali list do ZG w sprawie. Myślę, że jest to lepsze rozwiązanie niż zwoływanie walnych zebrań oddziałowych...

Przemas Smile Smile Smile

ps. mam nadzieje, że mnie Piotr Wojtas nie zabije Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Żeby tylko nie scedował tego na wiceprezesa  :-\
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Chlopaki.
Zanim zaczniecie.
Pozwólcie, że wyślę Wam dokumenty. Jutro to zrobię niech tylko ktos się odezwie na priva i da adres. Prześlę pare kserówek, które mogą się przydać. I trzeba koniecznie zadzwonić do Prezesa Brancewicza.
Paweł Maksym
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości