Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASTRO - pierwszy numer
Oooooooooogrooooom praktycznych informacji. W kolejnych numerach chciałbym przeczytać  jakieś ciekawe astro-artykuliki, może recki sprzętu, relacje z jakiegoś zlotu itp. itd. ? Dodałoby to charakteru kwartalnikowi i stworzyło klimacik.
Mapki nieba bardzo dobre.
Wprawdzie na druk w drukarni nie mamy jeszcze co liczyć, ale oceniając Twoje koszta to jeden egzemplarz kosztował ok. 7,50 (10gr. ksero jednej strony+wysyłka) a to już prawie koszt kolorowego miesięcznika. Jak za kwartalnik to nie wiele, ale ja np. liczyłbym w przyszłości na artykuły których przykłady wyżej wymieniłem, może jakieś fotki, jeżeli kolejne numery też mają tak wyglądać (graficznie) to proponowałbym stworzyć bardziej "gazetową" szatę graficzną.
Ogólnie pomysł wypalił w 100%, jednak dużo pracy przed Tobą (Wami) aby kwartalnik wyglądał bardziej profesjonalnie.
Dzięki.
Odpowiedz
Dotarł i do mnie - wygląda imponująco, dziś wieczorkiem zapoznam się z treścią... już się nie mogę doczekać... dzięki chłopaki! 8)
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
'Astro' doszło do mnie wczoraj, niestety nie mogłem tu nic napisać :/ (brak sieci)
Przechodząc do rzeczy, prawdę mówiąc nie spodziewałem się aż tyle artykułów, co mnie szczególnie ucieszyło Big Grin Mapki są świetne, tylko jednego mi brakowało do gazetki - pogody Sad
Tabele bardzo przydatne. Już miałem zamawiać Efemerydy, ale już jest to niepotrzebne Big Grin
Natomiast potwierdzam wcześniejsze komentarze - wg mnie pomysł jest świetny bo zawarte informacje są praktyczne, co i jak obserwować.

Na brak fajerwerków w oprawie graficznej jakoś nie zwróciłem uwagi Smile

Chciałbym bardzo ładnie podziękować Smile Szczególnie że Robert płacił z własnej kieszeni..... i podrzymuję to co pisałem w mailu Smile
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Odpowiedz
Też dostałem wczoraj, mimo że to po przekątnej. Wink Wrażenie bardzo pozytywne. Treść akurat dla amatora, bez zbędnego naukowego zadęcia. Smile
Pozdrawiam Henryk Kowalewski Szczecin BPC 10X50  Soligor MT-800 na Vixenie GPD, Taurus 410, Vesta SC3, Artemis 285 www.ccd.neostrada.pl
Odpowiedz
(04.01.05, 10:42)kurczak link napisał(a):Oooooooooogrooooom praktycznych informacji. W kolejnych numerach chciałbym przeczytać  jakieś ciekawe astro-artykuliki, może recki sprzętu, relacje z jakiegoś zlotu itp. itd. ? Dodałoby to charakteru kwartalnikowi i stworzyło klimacik.
Mapki nieba bardzo dobre.
Wprawdzie na druk w drukarni nie mamy jeszcze co liczyć, ale oceniając Twoje koszta to jeden egzemplarz kosztował ok. 7,50 (10gr. ksero jednej strony+wysyłka) a to już prawie koszt kolorowego miesięcznika. Jak za kwartalnik to nie wiele, ale ja np. liczyłbym w przyszłości na artykuły których przykłady wyżej wymieniłem, może jakieś fotki, jeżeli kolejne numery też mają tak wyglądać (graficznie) to proponowałbym stworzyć bardziej "gazetową" szatę graficzną.
Ogólnie pomysł wypalił w 100%, jednak dużo pracy przed Tobą (Wami) aby kwartalnik wyglądał bardziej profesjonalnie.
Dzięki.

1) myślę o dziale sprzętowym, ale już nie dałem rady nic napisać w pierwszym numerze (zabrakło czasu),
2) relacje ze zlotów, być może, ale przede wszystkim relacje z obserwacji (szkoda, że nie udała się ostatnia brzegówka, ale coś na pewno jeszcze będzie),
3) mapki nieba zapewne pozostaną podobne do tych pierwszych (część osób niestety otrzymała pierwszy numer z nieco gorszymi mapkami planetoidalnymi, ale dopiero uczyłem się je robić),
4) jak słusznie zwróciłeś uwagę, przy tak małym nakładzie (kilkdziesiąt egzemplarzy) nie możemy liczyć na druk w drukarni, zobaczymy co w tym temacie pokaże przyszłość,
5) koszty następnego numeru powinny w przybliżeniu wynieść 6-9 zł (druk) + 1,65 zł (wysyłka) + ? (zszycie).
Na pewno z kolorem pozostaną mapki, być może niektóre tabele, a artykuły w wersji cz-b. O kosztach i formie zapłaty jeszcze będę pisał. Najprawdopodobniej najpierw zbiorę zamówienia, a potem roześlę pismo z informacją o formie zapłaty.
Jeżeli więc ktoś zdecyduje się na luźne kartki w formie cz-b, zapłaci około 8 zł; dla zasobnych w środki finansowe wersja kolorowa+bindowanie+wysyłka = około 15 zł
Oczywiście to wstępna kalkulacja, ale myślę, że będzie to w tych granicach.

Robert
Odpowiedz
Dziękuję za wszystkie ciepłe głosy na temat pierwszego numeru "ASTRO". Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze trochę pracy i nad formą i nad treścią.

Dlatego proszę o wszelkie uwagi krytyczne. Już myślę nad drugim numerem, a prace rozpocznę w drugiej połowie stycznia. Paweł i Wojtek mają mnie wspierać. Gdyby nie ich pomoc nie powstałby pierwszy numer.

Robert
Odpowiedz
Bardzo Dziękuje że i do mnie trafiło Astro !

Uważam że jest ono bardzo dobre, duza ilość mapek i informacji podanych w tabelach sprawi że stanie się ono dla mnie bardzo dobrym partenerem podczas obserwacji !!

Jestem pełny uznania dla autorów !!
Oczywiście pisze się na nastepny numer !!

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz Wieteska
TN 230/1500
Odpowiedz
Dotarł dziś i do mnie.

No Panie... (sorki...: PANOWIE...) !! Kawał dobrej roboty odwaliliście!!!
Vademecum przy tym to pikuś...  Wink

Opinie?

Dopiero zdążyłem przejrzeć ogólnie zawartość i już widzę, że jest świetne. Dużo konkretnych danych, tabel, mapek, do tego ze szczegółowymi objaśnieniami. Kompendium wiedzy o planetach, Księżycu, Słońcu na najbliższe miesiące - kalendarium w Vademecum się chowa.
Cieszy mnie fakt, że czasopismo zawiera co nieco z wielu różnych dziedzin: planety, komety, zakrycia brzegowe, asteroidalne, gwiazdy zmienne, a do tego z objaśnieniami jak i co obserwować (zauważyłem nawet metody ocen komet!). Bajer. Może sam zainteresuję się czymś innym? TERAZ mam okazję.

Uwagi krytyczne?

Na razie żadnych. Zobaczymy po dogłębnej lekturze.

Forma? Luźne kartki na razie mi odpowiadają. Liczy się jakość a nie forma (jak dla mnie). Wolę mieć luźne kartki za sporą cenę ale z ciekawą i wartościową zawartością niż piękną, kolorową gazetkę z ubogą treścią.

Zobaczymy jak będzie dalej. Może coś wymyślimy...

Jeszcze raz gratulacje za poświęcenie!  Wink
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
Wszyscy piszą - dzięki Panowie, kawał dobrej roboty zrobiliście itd.

Z mojej strony pragnę pogratulować przede wszystkim Robertowi. Ja sam niewiele pracy włożyłem w to co widzicie finalnie. Tak więc główne role to Robert + Burzuś. Ja sam jeszcze nie widziałem tego co powstało. Mam nadzieję, że trafi do naszego Obserwatorium już niedługo. Obiecuję w miare możliwości czasowych zawsze napisać coś dla ASTRO i jeśli tylko moja skromna wiedza będzie wystarczająca by podołać merytorycznej stronie i wymaganiom czytelników będę pomagał.

Pozdrawiam
Paweł Maksym
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Do mnie dotarło także wczoraj.  ;D
Dzięki serdeczne - sporo informacji na początek.  Tongue
Trzeba dozować wiedzę stopniowo - na wszystko przyjdzie czas.  Wink

Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości