Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symulator faktu - TVP1
Wszystkim, którzy mają pod ręką telewizor chciałbym zwrócić uwagę na trwający właśnie nowy program popularno-naukowy. Nazywa się to symulator faktu i jest prowadzony przez nie dziennikarzy (m.in. astrofizyk). Dzisiaj mówią o kometach i to całkiem ciekawie.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Kurde włączyłem tv zaraz po Twoim poście i przeżyłem szkok związany z zobaczeniem tak dużej porcji astro informacji na antenie tvp !!!!!!

Normalnie szczęka mi opadła - wiem, do sondy to im daleko ale biorąc poprawke na wlasne sentymenty oraz majac na uwadze postep technologiczny przez te wszystkie lata i ogolną posuchę programow popularno naukowych na antenie TVP to przyznam szczerze ze bylo calkiem niezle ! Może jak dla mnie informację podawano troche jakby w dużym pośpiechu ale w końcu to program młodzieżowy realizowany duchem obecnych czasów. Najważniejsze że za tydzień w czwartek o 16.00ej kolejny program, tego typu !!!!

Kurcze, może by tak do nich napisać coś o nas amatorach astronomii ?
Odpowiedz
Moje odczucia są podobne - masa informacji w dużym tempie, ale nie narzekajmy. Dla mnie najważniejsze jest, że nie wsadzili tam jakiegoś dziennikarzynę, który kiedyś widział lornetkę, więc ma uprawnienia do opowiadania o astro. Mam nadzieję, że ci prowadzący zadbają o utrzymanie odpowiedniego poziomu.

Też pomyślałem, że można by napisać coś o nas.

Dopisane: pomyślałem jeszcze o jednym - jak wykażemy się odpowiednią aktywnością, to może nie zdejmą tego po dwóch miesiącach. Jak na razie na stronie TVP niewiele: http://tvp.pl/View?Cat=935&id=144076.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
(30.12.04, 16:42)Michu link napisał(a):Kurcze, może by tak do nich napisać coś o nas amatorach astronomii ?

Oj, będą musieli, bo za kilka programów skończą im się chodliwe tematy typu spadający gruz z nieba Wink

Program ciekawy, choć jak dla mnie trochę za dużo było gadania w stylu wywiadu radiowego, a za mało konkretów, faktów.

Ważne, że chociaż coś się w naszej dziedzinie ruszyło. Ostatnio telewizja raczej przyzwyczaja do kolejnych telenoweli, tępych teleturniejów, odgrzewanych filmów z lat '80 i nedznych chałtur z udziałem naszych pseudo-vipów Tongue
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Nie widzialem..... Wiadomo czy jakaś powtórka będzie?  :-\
Odpowiedz
Nie widzialem bylem wtedy w pracy  :'(
Łódź BRESSER 80/900 lornetka 10x50 NIKON CP4800 ZENIT 12XP Pozdrawiam Sebastian Wink
Odpowiedz
o szesnastej pracuję... co można zrobić, żeby program był pokazywany o bardziej "cywilizowanych" porach?
Odpowiedz
(31.12.04, 01:18)wonia link napisał(a):o szesnastej pracuję... co można zrobić, żeby program był pokazywany o bardziej "cywilizowanych" porach?
Obawiem sie ze chyba nic, mozesz zmienic prace  ;D ;D ;D pociesze cie ja rowniez pracuje tyle ze od 11 do 23 :'(
Łódź BRESSER 80/900 lornetka 10x50 NIKON CP4800 ZENIT 12XP Pozdrawiam Sebastian Wink
Odpowiedz
(31.12.04, 01:23)Sebek link napisał(a):[quote author=wonia link=topic=4882.msg73627#msg73627 date=1104452298]
o szesnastej pracuję... co można zrobić, żeby program był pokazywany o bardziej "cywilizowanych" porach?
Obawiem sie ze chyba nic, mozesz zmienic prace  ;D ;D ;D pociesze cie ja rowniez pracuje tyle ze od 11 do 23 :'(
[/quote]

Kupić magnetowid i sobie nagrać.
Odpowiedz
O rany !!!! Lecę opłacić abonament !  ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości