Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astrofotografia - wyższy poziom wtajemniczenia
Witam.
Mam prośbe. Ilekroć przeglądam dział Astrofotografia widze wiele razy np. Ile klatek i jak długie ekspozycje skladają się na jedno zdjęcie. Niektóre są robione nawerty na kliszach o różnych czułościach. Chciałbym zapytać czy maci może link gdzie są opisane zasady Astrfotografi bardziej zaawansowanej niż ta którą ja praktykuje. Wkładam klisze, odpalam a 30sek i efekty są takie:
[Obrazek: 07mini.jpg]

A jak zrobić coś więcej. A może możecie  polecić jakąś książke na ten temat?

Pozdrawiam, Karol
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(19.12.04, 18:35)Karol Wójcicki link napisał(a):Chciałbym zapytać czy maci może link gdzie są opisane zasady Astrfotografi bardziej zaawansowanej niż ta którą ja praktykuje.
Sorry ale to na zdjeciu powyzej jest astrofotografia zaawansowana???
Trzeba duzych umiejetnosci zeby takie cos wykonac ????

Czlowieku zacznij od podstaw, montaz paralaktyczny, ekspozycje kilkunasto minutowe

Troche pokory Karol bo wiedzą w tej dziedzinie  to nie grzeszysz !!!!,  a w innym watku mowisz (Leonowi) "zamknij sie"- w ten sposob wiedzy (chodzby z astrofotografii nie zdobedziesz), kultury troche i jeszcze raz pokory

pozdrawiam Fomalhaut
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
(19.12.04, 19:15)fomalhaut link napisał(a):Sorry ale to na zdjeciu powyzej jest astrofotografia zaawansowana???
Trzeba duzych umiejetnosci zeby takie cos wykonac ????

Przecież On właśnie to pokazuje jako coś prostego, czytaj dokładniej  Smile
Odpowiedz
      Karol to pokazuje jako fotografie zaawansowaną a pyta się o jeszcze bardziej zaawansowaną. Hamal popatrz na cytat jaki Fomalhaut zamieścił.
Odpowiedz
Jakiś wojowniczy duch unosi się ostatnio nad Forum.
Panowie, wyluzujcie ździebko. Święta idą.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Ta moja fota to wogule astrofotografia zaawansowana  nie jest ;D
To jedna z moich pierwszych fotek. Musiałeś mnie źle zrozumieć.

Ja się pytam jak zrobić coś lepszego od fotki na takim poziomie jaką zaprezentowałem (czyli poziomie początkującym czyli takim na jakim jestem obecnie ja).
Jak sam napisałeś wiedzą w tej dziedzinie nie grzesze dlatego prosze o pomoc.

I na przyzsłość wczytuj się lepiej w posty bo ja pisze jedno a ty mnie zjeżdzasz za drugie.  Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Polecam, łącznie ze wstępem:
http://www.astropix.com/HTML/I_ASTROP/TOC_AP.HTM
Tu znajdziesz prawie wszystko na temat astrofotografii praktycznie od podstaw, z wyłączeniem astrofotografii planetarnej.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
O super, dzięki wielkie. Gdyby to tylko nie było jeszcze po angielsku. Heh, ale dobre i to. Moze coś sie doczytam Smile
Wielkie dzięki.
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(19.12.04, 19:45)Leon DreamSky link napisał(a):      Karol to pokazuje jako fotografie zaawansowaną a pyta się o jeszcze bardziej zaawansowaną. Hamal popatrz na cytat jaki Fomalhaut zamieścił.

(19.12.04, 20:06)Karol Wójcicki link napisał(a):Ta moja fota to wogule astrofotografia zaawansowana  nie jest ;D
To jedna z moich pierwszych fotek. Musiałeś mnie źle zrozumieć.

Wyśpij się Leon, ataki personalne nic Ci nie dadzą.
Odpowiedz
Najlepiej kup Karol Skyluxa, bedziesz miał całkiem niezły montaż i lunetę prowadzenia, zamocujesz tylko aparat i mozna robić dłuższe czasy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości