Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kometa C/2006 M4 SWAN wybuchła!!!
Obserwatorzy z różnych części świata donoszą, że kometa SWAN znajduje się na początkowym etapie wybuchu - oceny jasności sprzed kilkudziesięciu minut mówią o jasności 4.5 mag

Pozdrawiam
Piotrek
Krosno,  49°40' N   21°47' E http://piotrguzik.systempartnerski.pl/
Odpowiedz
Nono, pięknie, ale następnym razem Piotrze proszę uprzedzać o takich faktach, a nie wspominać, gdy kometka prawie pod horyzontem Wink
Odpowiedz
:o
Czekam z niecierpliwością na pogode!
Może być ciekawie

Pozdrawiam
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(24.10.06, 21:09)Karol Wójcicki link napisał(a): :o
Czekam z niecierpliwością na pogode!
Może być ciekawie
Po około tygodniowej przerwie dzis wieczorem miałem kilka chwil pięknego nieba (nieoczekiwanie bo oglądałem telewizje) no i nagle szybko na balkon. 7x50 i ... mnie kometa zatkaałaa. Wizualnie się na nią nie nagapiłem za bardzo, ale na szybcika dałem jej około 5 magów, bo waliła niesamowicie. Wielka jak M13 Wink, tyle że duużo wyraźniejsza Wink Smile.
A więc jest baardzo ciekawie Smile. Piękny obiekt.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
PANOWIE! JEST!  Big Grin
Widoczna w Warszawie przez badziewną lornetke 10x50. W dobrych warunkach będzie widoczna gołym okiem. Lece dalej obserwować Smile
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Kurczę, ostatnio na nic nie mam czasu, niewiele czasu na forum spędzam, a tu taka wiadomość! Big Grin
Szkoda że o 21 o tym nie wiedziałem, teraz kometka zaszła już za sąsiada, może rano się zaczaję.  Smile
Odpowiedz
SMS od Artura z warszawskiego PTMA:
"Dzieki za wiadomość. Kometa widoczna gołym okiem(...)"
Kolega mieszka w Zielonce. To jest 10km na wschód od Warszawy.

Jutro trza łapać za teleskopy  Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(24.10.06, 21:08)Henryk link napisał(a): Nono, pięknie, ale następnym razem Piotrze proszę uprzedzać o takich faktach, a nie wspominać, gdy kometka prawie pod horyzontem Wink

Albo choc godzine wcześniej, bo w Słupsku o 20-tej są przejasnienia.
Jacek Pala - tel. +48 602 315 947 (wieczorem) GG: 8912790 http://www.ScopeDome.com http://www.astronomia.slupsk.pl
Odpowiedz
Cytat:"Dzieki za wiadomość. Kometa widoczna gołym okiem(...)"
Potwierdzam Smile

W szukaczu wyglądała, jak przez okular 25 mm kilka dni temu.
Obserwowałem od ok. 23.00, przez 20 minut, później przylazły chmury - teraz leje.
Odpowiedz
      Dzięki za info, jutro i w kolejne noce będę próbował wyczaić tą kometę. Swoją drogą to cieszę się że kometa sprawiła Wam taką niespodziankę - Wam = obserwatorom, którzy cały czas śledzą z zamiłowaniem losy komet. Bo jak dla mnie to jest teraz po prostu jasna kometa, którą pasowało by zobaczeć. A gdyby nie Wy to nawet nie wiedział bym że tak pojaśniała, gdyż wystarczyło mi że ostatnio zobaczyłem ją raz jak miała koło 7.5 mag i już bym raczej patrzył na co innego.
. .. ... ::: visual only ::: ... .. .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości