Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prowadzenie by Leszek J
Leszku spoko, montaż możesz spokojnie trzymać w celach rozwojowo-dydaktycznych do końca wakacji a potem zobaczymy co z nim postanowię  ;D<br>Działaj dla dobra Miłośniczej Braci i cieszę się że choć tak mogę pomóc w tej ważnej dla nas sprawie !!!
Odpowiedz
Robi Pan takie cudo na zamówienie? Jeśli tak to jaka cena?
Odpowiedz
Cytat:Szkoda że tak małe zainteresowanie jest tymi nowatorskimi projektami Leszka
Myślę, że wcale nie jest małe zainteresowanie. Niech tylko Pan Leszek rzuci hasło "Komu bo ide do domu?", to zobaczycie...
Konin 18°12'48&quot;E&nbsp; 52°14'05&quot;N
Odpowiedz
Witam !
Jeśli chodzi o system napędu do Soligora to prawdopodobnie napiszę coś o tym wkrótce na swojej stronie www.lx-net.prv.pl. Na pewno znajdą się tam rysunki mechaniki układu. System sterowania napędem to Astropilot (patrz strona www.lx-net.prv.pl/ap1.htm ) połączony z dwoma sterownikami silników krokowych oraz oprogramowanie goto. AstroPilot pozwala na autonomiczną kontrolę ruchu w obu osiach (z krokiem 0.9" w osi Ra i 1.6" w osi Dec) oraz prowadzenie automatyczne wybranego obiektu. Dodatkowo, przerobiłem wczoraj oprogramowanie testowane właśnie z dobsonem Piotra na działanie z napędem paralaktycznym. 'Na sucho' działa ale ze względu na pogodę nie wiem kiedy będę mógł sprawdzić pracę programu dla tego prowadzenia praktycznie.
L.J.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości