Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krytyka Uranii-PA
(24.11.04, 17:20)Pawel_Maksym link napisał(a): To skandal Woszczyk zrobił sobie z Uranii prywatny folwark i martwi się by zapewnić teksty - z tego co wiem to niktórzy za teksty w Uranii mięli płacone!!!

W przeciagu kilku ostatnich lat wysłałem do redakcji na Adres e-mail prof. Woszczyka + dyskietkę z artykułami 4 razy poczta tradycyjną  a raz osobiście na ręce Red. Naczelnego.

Ani razu nie otrzymałem odpowiedzi na mail -  zero reakcji. Nawet głupiego Panie pocałuj się pan. Dziwiło mnie to tym bardziej, że znam osobiście większość stale pracujących dla Uranii włącznie z red. naczelnym. Zawsze jak się spotykamy podajemy sobi ręce i przynajmniej zapytujemy co tam słychać??? jak zdrowie itp. konwenanse. Ostatnio widizałem się z Panem red. naczelnym na nadaniu imienia naszemu Łódzkiemu Obserwatorium.
Redaktor Woszczyk zaptany wtedy dlaczego nie dostaję odpowiedzi stwierdził, że ostatnio przesłany tekst był zabyt długi.
W tym momęcie odpowiedziałem coś w tym stylu.:
Panie Profesorze!
Dziwi mnie praktyka braku kontaktu!Tak więc w moim przypadku nigdy nie otrzymałem konstktywnej odpowiedzi czemu nie ma poublikacji. Podczas gdy w tym samym czasie ukazywały się bzdurne relacje o tym jak gdupa obserwatorów jeździeła, jeździła aż znalazła kawałek ładnego nieba i zrobiła fotki zaćmienia Księżyca...
Pozdrawiam
Paweł Maksym

W najnowszym numerze Urani naczelny Naczelny napisał:
Jak zwykle dużo miejsca poświęcamy w tym numerze relacjom z różnych działań miłołników astronomii. Oczywiście „Urania” nie jest miejscem do publikowania wyników obserwacji różnych ciał niebieskich (do tego służą specjalistyczne biuletyny obserwatorów np. Słońca, gwiazd zmiennych, komet, zjawisk zakryciowych itp., wydawane głównie przez PTMA ), ale chętnie prezentujemy świadectwa niezawodowego uprawiania astronomii i „życia” astronomicznego różnych grup pasjonatów astronomii w Polsce.
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
Z tego co się orientuje w różnych wydawnictwach rodem z poprzedniej epoki artykuły i felietony się zamawia i za nie płaci honoraria a materiały nie zamawiane redakcja zwykle traktuje gorzej niż morowe powietrze i nie ma obowiązku ich nawet zwracać ani się do nich ustosunkować, to niestety jeszcze postkomunistyczne naleciałości nomenklaturowe ktorymi redakcja jest jak widać do szpiku kości przesiąknięta a to źle wróży przyszłości tego wiekowego wszak już i szacownego pisma, potrzeba mu młodej krwi bo inaczej to w nim nic się nie zmieni :Smile
Odpowiedz
Uwaga: [glow=red,2,300]mocne![/glow] I jakby na temat  Wink
http://www.astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=611
Odpowiedz
no nieźle nieźle.....  :Smile
MICRO SPACE  www.u-space.eu
Odpowiedz
Jednym z vice przewodniczących komisji nazewnictwa Małych Ciał US jest kol. Goffin zajmujący się zakryciami - jeden z współautorów listy zakryć asteroidalnych dla Polski....... opowiadał kiedyś, że nie jest to znów takie trudne by nadać jakiemus ciału US imię znanego astronoma czy miłóśnika astronomii czy choćby nazwę miejscowości, weźmy takiego Jana Manka. Astronom zawodowy z Pragi, no w zakryciach bardzo dobrze znany ale gdyby nie "uwieliajaca" go masa amatoró zakryciowców to pewnie był by mniej znany. Jeden  z kryteriów jest np. "sława" w lokalnym środowisku astronomicznym. Więc teoretycznie jak by rozpocząć dobry lobbing i uruchomić system opinni to można by "załątwić" asteroidę np. Wiland !!!
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości