Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolid
Czy ktoś widział bolid lecący około godziny 17:30?Leciał mniej więcej od kasjopei do małego wozu. Świetnie wyglądał!!! :o
Odpowiedz
O!
To jednak dobrze widziałem!
Odpowiedz
Napiszcie coś więcej. Jaka prędkość, kolor, czy rozpadł się w atmosferze ?
Mile widziane mapki Smile
Odpowiedz
Hehe

No wiesz, z tego wynika, że widziałem tylko końcówkę (dlatego nie dałem postu) i szczerze nie byłem pewny czy to aby na pewno był bolid Wink

Ale nie zauważyłem by się rozpadł.
Odpowiedz
Był bardzo jasny no i leciał jakieś 4-5 sekund.Nigdy wcześniej tak efektownie wyglądającego bolida nie widziałem :o
Odpowiedz
Ehh, musiałem przegapić najlepsze Tongue
Odpowiedz
(13.11.04, 23:12)karolW link napisał(a):Był bardzo jasny no i leciał jakieś 4-5 sekund.Nigdy wcześniej tak efektownie wyglądającego bolida nie widziałem :o

4-5 sekund to jak na bolid dużo czasu. Jeżeli w tym czasie pokonał odległość około 40 stopni, to oznacza, że poruszał się z prędkością kątową około 10 stopni/s. Czy rzeczywiście leciał tak wolno?
Odpowiedz
Ja miałem okazję zobaczenia bolida dziś rano ok 4:00 CSE w okolicach Kasjopei.
Jasność ok -5 mag (jasność niepewna gdyż widziałem go przez cirrusy)
Szybki (4)
żółto-biały
Rój - Leonid
A max Leonid dopiero przed nami, choć na deszcz nie ma co liczyć w tym roku ale ZHR rzędu 50-100 są możliwe.
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
Minionej nocy była spora aktywność bolidów!
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
Cytat:4-5 sekund to jak na bolid dużo czasu. Jeżeli w tym czasie pokonał odległość około 40 stopni, to oznacza, że poruszał się z prędkością kątową około 10 stopni/s. Czy rzeczywiście leciał tak wolno?

Tak leciał bardzo wolno i był bardzo jasny. Coś pięknego!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości