Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wygląda asteroida !!!???
Dzięki za odpowiedź Big Grin

Wiesz, ja miałem na myśli przekrój, a nie przekruj - cokolwiek by to znaczyło ;D

A tak na serio: na geografii też się nie znam, ale myślałem, że to o czym piszesz nazywa się przekrojem wewnętrznym - ja miałem na myśli przekrój geometryczny. Jeśli się mylę, to dzięki za sprostowanie.
Odpowiedz
holera ale bykuf nastawialem kórde...

Jasne przekrój!!!

:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Witam,

Co do możliwości obserwacji zakrycia planetoidalnego i w Japonii i w Europie - to w grudniu 2002 roku zakrycie gwiazdy przez Tethys (satelitę Saturna). Od biedy można go potraktować jako odległa, dużą planetoidę. Obserwację wykonali Japończycy, obserwator z Białorusi i z Polski - Burza Big Grin

A w uzupełnieniu do apeli wyżej: "nie rupcie buenduf" ! ;D ;D

Hermes

P.S. A tak całkiem poważnie - chociaż język polski (chodzi o przedmiot w szkole...) nie był moim ulubionym przedmiotem, to rzadko zdarzały mi się poważniejsze błędy ortograficzne. Pewnie dlatego, że nauczyciele byli surowi i za 3 błędy ortograficzne w wypracowaniu dostawało się ocenę niedostateczną (czyli "lufę", gałę", cwaję, etc... Jakie znacie inne nazwy dla "dwóji"? )
Za taką ilość błędów, jak w powyższym trzyliterowym zdaniu-żarcie była "dwója", nawet jeśli pozostałe 5 stron wypracowania formatu A4 było bezbłędnych...
Odpowiedz
Jestem pod wrażeniem, nie wiedziałem że takie obserwacje pomagają ustalić profil asteroidy, a potem wywnioskować jej kształt.

Dobra robota, zakryciowcy Smile Tak trzymać.

PS. Chciałbym się jeszcze czegoś dowiedzieć o DCF-ach i mierzeniu czasu dla zakryć za ich pomocą. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości