Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyciąg 2"
Co do standardu 2" przytoczę tu przykład okularów serii Pentax XL z której tylko okular 40mm ma 2", a krótsze okulary są w standarcie 1 1/4". Wszystkie mają eye relief 20mm i są podobnej wielkości. Nie zmienia to jakości obrazu dawanej przez te okulary. Potwierdza to zasadę, że 2" w krótkoogniskowych okularach wnosi raczej komfort użytkowania niż lepszą jakość lub wieksze pole.
Te 2" o których pisze El Capitano to wynik całkiem niezły ;D Wink
Odpowiedz
Choć nie jest to związane bezpośrednio z tytułem wątku polecam
następujący link http://gallery.astronet.pl/images/03205.jpg dla tych
którzy chcą zobaczyć jowisza w prawdziwym 3D. Kto kiedys patrzyl
na stereogramy będzie wiedział co robić. Trzeba patrzeć na to zdjęcie
jak gdyby przeszkadzało nam w patrzeniu na cos co jest daleko
za monitorem. Wtedy 2 czerwone kropki u góry rozejdą się i będzie
można je nałożyć na siebie. Wówczas Jowisz będzie w prawdziwym 3D.
Odpowiedz
Witam !

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi . Niestety dla mnie wniosek
z tej debaty jest taki , że jeżeli nie chcę oglądać przez okulary dlugoogniskowe to taki wyciąg 2" do niczego mi się nie przyda , a tak chciałem sobie kupić coś nowego Smile Smile, może jednak okular !!??

Pozdrawiam R.F.
Odpowiedz
W jasnym F/4 Soligorze MT-800 wyciąg 2" potrzebny jest o wiele bardziej do astrofoto bo najdłuższy sensowny okular ma ogniskową do 28mm aby źrenica wyjściowa nie przybrała moanstrualnych rozmiarów.
Przy tej ogniskowej jego pole w oprawie 1,25" nie przewyższy 55 stopni Sad
2" okular np 28mm zmieści sie z polem własnym około 82 stopni :-)
Co to oznacza? że z 2" okularem o tej samej przykładowej ogniskowej 28mm co 1,25" masz dużo większe pole widzenia w teleskopie, powierzchniowo na niebie ponad 2x ;D ;D ;D
Przy ogniskowych poniżej 20mm już nie będzie różnic w okularach 1,25" i 2" bo w obu zmieści się takie samo pole widzenia

Ps. Szanowni forumowicze proszę na przyszłość o zwięzłość i merytoryczność wypowiedzi bo idzie tu zwariować od podtekstów seksualnych i temu podobnych schizo nie licząc kilku pobocznych wątków na osobne rozdziały, swoje napięcia seksualne rozładujmy na płci przeciwnej zawsze pragnącej wszakże naszych pieszczot Wink
Odpowiedz
No własnie ten wyciąg 2" i te dziewczyny.
2" to trochę dużo...i wpadam w kompleksy.

Adamie... przywołuję do porządku
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Januszu sfolguj troche, bo zaczyna to przypominac klase "dzieciakow" i żądnego uspokajania profesorka Wink ;D ;D

To juz chyba przerabialismy, bo widze, ze starasz sie tez stac na strazy moralnosci forumowiczow!

I stanowczo nie podoba mi sie to bazgranie po cudzych postach. Minute sie zastanawialem, o co chodzi Adamowi i do ktorego Adama pisze!!!
Odpowiedz
Chyba tym razem do mnie, ale i tak dobrze sie bawię.
Dopisywanie też mi się nie podoba, bo to jak czytanie cudzych listów. Ale skoro jest taka mozliwość to moderator korzysta.
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Niech sobie korzysta ale po co tak eksponuje te swoje uwagi? Jeszcze trochę i kary będziemy płacili Wink.
Oskar
Odpowiedz
Hmmm, jakie kary? Moze linijka po pupie?
Mi to nie odpowiada, nie przychodze tu po edukacje moralna. Traktuje to forum, jako miejsce powaznych ludzi skupionych wokol wspolnej pasji!
Odpowiedz
Kary za zabawę ??? no co wy, chłopaki pokręciło was czy co Wink
Trochę wszyscy sobie dajmy na wstrzymanie to nam na dobre wyjdzie Smile Big Grin ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości