Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astro-kwartalnik - propozycja ze znakiem zapytania
I widzisz Henryku do czego doprowadziliśmy. Zdenerwowaliśmy Manufakturkę. Mnie chyba już przebaczyła, bo jak wół widzę napisane "Robercie kochany", ale Ty przepraszaj ;D.

A wracając do meritum sprawy. Gwiazdy zmienne zostawiam dla SSW. Sam Henryku wiesz, że lepszego fachowca tu nie znajdziemy. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla czasopisma będzie, jeżeli z czasem wyklaruje się kadra osób odpowiedzialnych za konkretne działy. Nie oznacza to, że inne osoby nie będą miały prawa głosu i nie będą mogły pisać tekstów. Będą się tylko musiały skontaktować z osobami prowadzącymi i dopasować do ich koncepcji działu tak, aby przykładowo nie pisać dwa razy tego samego. Ponadto liczę, że aktywni miłośnicy będą donosić o swoich obserwacjach i z tego powstanie dział - "Nasze obserwacje".

Szkoda, że nie odzywają się "komeciarze" i łowcy meteorów. Są przecież na forum doświadczeni obserwatorzy tych obiektów. Czekam, czekam ... Wink

Robert
Odpowiedz
Kurde, myślałem że el-muzyka na tyle jest związana z naszym pięknym hobby, że warto by było cosik o niej napisać. 3miasto zawsze ma coś w podkładzie podczas obserwacji Big Grin Big Grin Big Grin

Ale spoko Robercie, to Twoje pismo i szanuję Twoją decyzję Smile Smile Smile

Pozdro!!!

Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Ja osobiście nie potrzebuję nowego czasopisma bo to co jest mimo, że bardzo średnie to uzupełniane netem i czasopismami Astronomy, S&T czy Sterne to na serio niezła składanka i mnie wystarcza.
Jeśli jednak potrzebna była by pomoc nt. asteroid i zakryć asteroidalnych, planetarnych czy zjawisk mutualnych to nie ma sprawy.
Paweł
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
(21.10.04, 21:58)Pawel_Maksym link napisał(a):Ja osobiście nie potrzebuję nowego czasopisma bo to co jest mimo, że bardzo średnie to uzupełniane netem i czasopismami Astronomy, S&T czy Sterne to na serio niezła składanka i mnie wystarcza.
Jeśli jednak potrzebna była by pomoc nt. asteroid i zakryć asteroidalnych, planetarnych czy zjawisk mutualnych to nie ma sprawy.
Paweł

I gdyby każdy z nas miał dostęp do wymienionych przez Ciebie pism nawet nie myślałbym o tworzeniu czegoś nowego. Ale założę się, że większość z nas nie ma.

Dodatkowym argumentem jest także to, że chcę, aby w kwartalniku pojawiały się zbiorcze informacje o polskich obserwacjach. Rok temu, gdy jeszcze często bywałem na forum podziwialiśmy zorze polarne. Tu znalazło się wiele informacji o obserwacjach tego zjawiska. A czy zostały one gdzieś zebrane i opublikowane?

Cieszy mnie, że zadeklarowałeś pomoc w tworzeniu pisma. Z chęcią ją przyjmę. Myślę, że tu na forum jesteś najlepiej zorientowaną osobą w sprawach planetoidalnych.

Burza zadeklarował współpracę w dziedzinie zakryć gwiazd przez Księżyc. Jeżeli zajmiesz się zakryciami gwiazd przez planety i planetoidy (szczególnie te drugie), to zjawiska zakryciowe będziemy mieć z głowy.
Łącznie na zaćmienia i zakrycia przewidywałem około 6 stron. Jeżeli jednak zarówno Burza, jak i Ty podtrzymacie chęć współpracy to zarówno dla zakryć przez Księżyc, jak i zakryć planetoidalnych może być od 2 do 4 stron.
Pierwszy numer ma dotyczyć okresu styczeń- marzec 2005 (efemerydy). Mogą być też artykuły dotyczące metodyki obserwacji.

UWAGA! Jeszcze czekam na deklaracje współpracy. Liczę, że jeszcze ktoś dołączy do naszej grupki. Czasu pozostało już niewiele.
Najpóźniej w następny weekend będę kontaktował się z osobami, które zadeklarowały chęć współpracy i ustalał pewne szczegóły. Tak, jak napisałem wcześniej na każdy dział przewiduję 2-4 strony formatu A4, ale w przypadku doświadczonych obserwatorów (i chętnych do pisania) może to być nawet 6 stron.

Ja już zbieram informacje do efemeryd Słońca, Księżyca, planet i planetoid.

Może są jakieś pytania?

Robert
Odpowiedz
Ja osobiście ,jako poniekąd, opiekun biblioteki w obserwatorium w Łodzi wszystkie ciekawe opisy obserwacji z forum tego czy innego drukuję do archiwum. Więc w wersji papierowej zawsze to jest.
Nie przeczę, że jest potrzeb takiego wydawnictwa ja jej po prostu nie mam.
A tak tylko dodam, że nasze zbiory biblioteczne są chyba jednymi z największych w kraju z dziedziny astronomii i pokrewnych.
Niestety wszystkie pozycje są dostepne na miejscu.

Pozdrawiam i deklaruję asteroidalno planetarną pomoc.

Paweł
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Jeszcze raz dziękuję. Odezwę się za kilka dni.

Pozdrawiam
Robert
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości