Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja
Hehe to ta pierwsza opcja chyba bardziej prawdopodobna Wink
Odpowiedz
Z wersją demo można sobie robić co się chce. Jak ktoś wypuszcza wersję demonstracyjną to nie okłada jej jakimiś ograniczeniami. Problem zatem dotyczy tylko programów w pełnych wersjach. I tu trzeba przeczytać w opisie tak jak mówił Masiek. Zwykle wystarczy podać link do strony głównej programu, podać autora/ów. Najlepiej jednak po prostu opisać program i podać linka do strony, albo bezpośrednio do pliku do sciągnięcia i sprawa załatwiona Smile
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(18.10.04, 15:20)Bartolo link napisał(a):Z wersją demo można sobie robić co się chce.

:o

No prawie Wink

Wersji demo nie wolno zmieniać ingerując w kod programu.
Wersji demo nie wolno sprzedawać osobom trzecim (jak to praktykują niektórzy przedsiębiorcy zaznaczając przy tym rozbrajająco, że opłata w wysokości kilkudziesięciu złotych dotyczy nośnika - płyty CD).
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Wszystko obowiazuje licencja.
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Odpowiedz
(18.10.04, 16:06)El_Capitano link napisał(a):Wersji demo nie wolno zmieniać ingerując w kod programu.
Wersji demo nie wolno sprzedawać osobom trzecim

Dokładnie!
Wersja demo to przecież "prawie" w pełni funkcjonalna pełna wersja programu komercyjnego...

Co innego GNU. Tam dopiero możemy robić wszystko...
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
z tego co wiem to Astronomica jest shareware,pełna wersja kosztuje 30zł i chyba deep sky 2003 jest shareware
Odpowiedz
Licencja GNU to moje marzenie. Nawet nie musze jej wtedy czytać TongueTongueTongue
Odpowiedz
Mam pytanie. Czym rozni sie GNU od GPL?
Zawsze je mylilem a w gruncie rzeczy sa podobne Smile
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Odpowiedz
Instalujac program akceptujesz jego licencje. A to oznacza, ze ja rozumiesz.
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
No tak, zapomniałem o tym, że nie można z wersji demo mieć jakichkolwiek korzyści majątkowych. Tylko nie wyobrażam sobie ingerencji w kod źródłowy, jeśli tego kodu nie dostaję.

Wersji demo nie można sprzedawać, ale można ją użwać, kopiować, nawet rozpowszechniać (nic na tym nie zarabiając).

Autor programu nie ma obowiązku tworzenia wersji demo. Tworzy ją po to właśnie aby obejrzało ją jak najwięcej ludzi, a ograniczenia jakie wprowadza uniemożliwiają pełne wykorzystanie możlkiwości programu, przez co zachęca ludzi do kupna.

Sam sprzedaję programy (mało bo mało) i nie obchodzi mnie to co ludzie robią z wersją demonstracyjną moich programów.
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości