Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reflektor Soligor 150mm czy Refraktor Celestron 102mm/500mm
Celestron fajny ale uwaga bo ten model (jak i inne bardzo krotkie achromaty) ma wrecz ksiazkowa aberacje. Sam bylem - widzialem.
Odpowiedz
Alamak piekna sprawa, ale ja z jeszcze wieksza przyjemnoscia kupilbym RC - powiedzmy 25cm.
Tez mam ten dylemat co kupic i po kilku miesiacach codziennego myslenia juz dostaje "kota". Na poczatku Soligor, potem Alamak, potem 20cm Maksutow, potem... potem i caly czas kombinuje ile moge wydac.
Wczorajsze symulacje kredytowe doprowadzily mnie az do konkluzji ze jestem w stanie wydac na sprzet 11 000 zl (deep sky +astrofoto). Ale mimo tego dalej nie wiem na co sie zdecydowac.
W swoim zyciu patrzylem jedynie przez Uniwersalowego Newtona. Czy rzeczywiscie Maksutowy daja o wiele lepsze obrazy, ze maja status sprzetu dla koneserow? Bardzo chetnie wyslucham opinii
Pozdrawiam
Megrez 110 APO, Zeiss 10x50W, EQ-6 SkyScan, Takahashi LE 5mm, TV Nagler 13mm, UO Koenig 40mm. http://www.astrophoto.pl
Odpowiedz
(12.05.03, 19:44)Janusz_P. link napisał(a):w Celestronie 102/500 jest obiektyw klasy lornetkowej nie nadający się do większych powiększeń Smile Big Grin ;D

A ja czytałem że ludzie chwalili obrazy planet 200x nawet w refraktorze Celestrona 80/400
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
U Ludesa wcięło całą stronę "Optical Sets" z optyką do m.in. Alamaka. Czyżby już miało nie być Alamaków z optyką Ludesa? A może to wina tych chorych cen na APM-telescopes?
Strona pozostała w wersji Niemieckiej w Angielskiej gdziś ją wcięło ???
Janusz P.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(12.05.03, 20:28)JustinSullivan link napisał(a):Ale mimo tego dalej nie wiem na co sie zdecydowac.

No jak to na co!!!!! ;D ;D ;D

Na starego zdezelowanego 13 letnigo Hubla!!! ;D ;D ;D
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Jak mi go opchna to od razu biore z IRASEM w promocji gratis
Megrez 110 APO, Zeiss 10x50W, EQ-6 SkyScan, Takahashi LE 5mm, TV Nagler 13mm, UO Koenig 40mm. http://www.astrophoto.pl
Odpowiedz
Cytat:A ja czytałem że ludzie chwalili obrazy planet 200x nawet w refraktorze Celestrona 80/400
nie wierzę w takie relacje.

Sam brałem w tym teście udział i potwierdzam obiektywne słowa Mirka D. nie będącego właścicielem tego teleskopu !!!
Po dokładnym skolimowaniu obiektywu tego refraktorka obraz był jeszcze poprawny na Saturnie ale już bielszy Jowisz pozostawiał wiele do życzenia :Smile, im mniejszy instrument tym latwiej o dobry seeing dla niego ;D
Janusz P
Odpowiedz
JANUSZ jak mi dorzucisz ZOOM soligora gratis, to biore tago ALAMAKA!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Odpowiedz
ja tez
Odpowiedz
Bierz reflektor.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości