Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkryłem!!:)Kometa czy asteroida??
Witam

No i stało się! Przykro mi bardzo z powodu zamknięcia projektu.
Bardzo się związałem przez ostatnie 2 lata z projektem. :'( :'( :'(
Tu się chyba rozchodzi o pieniążki od sponsorów projektu!
Myśle że listy od wolętariuszy nic tu nie wskurają - siła wyższa !

Ciesze się że dzięki odkryciu tyle młodych ludzi zainteresowała astronomia i mogli razem z nami przeglądać fotki i dzielić się wrażeniami z porannych łowów Smile

Pozdrawiam
Mariusz Kuczewski
Tel:509991177
Odpowiedz
Ja, tak samo jak Mariusz, bardzo zżyłem się z projektem, ze wstawaniem rano, z emocjami towarzyszącymi przeglądaniu kolejnych zdjęć. Dlatego z ogromnym smutkiem (naprawdę) przyjąłem wiadomość o zamknięciu projektu. Niestety, pozostają nam już tylko wspomnienia i nadzieja, że jeszcze taki projekt będzie kiedyś dostępny dla "zwykłych zjadaczy chleba".
Dziękuję wszystkim, którzy brali w tym przedsięwzięciu udział.

Pozdrawiam
Piotrek
Soligor MT-750, Canon 10D, rosyjska lornetka, okulary 25, 15 i 4 mm, redukcje i parę innych drobiazgów Smile
Odpowiedz
Ja natomiast przejrzalem cos okolo 3160 fotek od pazdziernika 2004.
W pewnym momencie z Monterem zawiazalismy 'grupę sciagającą fotki' Wink, co przekladalo sie na dwadziescia pare fotek przez nas sciagnietych z kazdej serii (a pozostale osiemdziesiat pare mialo tych kilkudziesieciu obserwatorow z calego swiata). Najwiecej wyciagnelem fotek przy okazji wyborow w USA Wink - okolo 40 z serii.

Bylo kilka sladow ciekawych (konkretnie cztery, o ile mnie pamiec nie zawodzi) - ktore obserwatorzy z FMO poszukiwali na innych fotkach (ale nie znalezli), byla jedna kometa, bylo kilka za dlugich lub za slabych sladow, bylo tez jedno FMO-satelita (ale w magenta circle). Tak wiec generalnie bylo wesolo.

Bylo tez kilka smiesznych fotek - jak np ta http://www.republika.pl/eifell440/genjalny.jpg, byly tez serie fotek ukazujace sie mimo, ze telep byl 'closed'. No i oczywiscie mnie smieszylo to, ze FMO dzialalo jeszcze nawet 40 minut po wschodzie slonca. Smile

W miedzyczasie (czyli od odkrycia Mariusza) byly inne, nie mniej wazne odkrycia. Jeszcze raz GRATULUJE!! Odkrywca o najwiekszym szczesciu zdecydowanie okazal sie znany nam z forum Piotrusb, ktory nie odkryl FMO,a 'zwykla' planetoide.Co ciekawe, nawet nie widzial obiektu, ktory odkryl! To sie nazywa dopiero szczescie.

Pod koniec FMO stalo sie zwyczajnie za popularne. Wygladalo to bardziej na wyrywanie sobie nawzajem fotek (zdarzalo sie ponad 100 obserwatorow). Do tego niektorzy zalewali wrecz obserwatorow FMO glupimi kandydatami, przez co zaczeto wprowadzac rozne ograniczenia. Ale to bylo juz w FMO w fazie 'schylkowej'.

Generalnie pomysl swietny, nic tylko zabrac teraz sie do innego projektu, czyli stardust@home... i szukac innych podobnych.

Dziekuje wszystkim ambitnym FMO'owcom Wink, czyli przede wszystkim Monterowi, Limaxowi oraz Mariuszowi (odkrywcy),a w dalszej kolejnosci kolegom forumowym, z ktorymi czesto sie wymienialismy opiniami o fotkach i kandydatach, czyli Piotrusiowi Bednarkowi, Michalowi Kusiaku, Karolowi Wojcickiemu, Brahi'emu, drugiemu Mariuszowi K., Kuli oraz oczywiscie szanownemu BBWro (jemu dedykuje inzynieryjny horoskop Wink ). Plus rzecz jasna wszystkim tym, ktorzy brali udzial w tej zabawie, ale nie bylem z nimi w bezposrednim kontakcie.
Odpowiedz
Przyznam, że projekt był naprawdę ciekawy, niektóre zdjęcia bardzo interesujące, szczególnie w okresie, gdy byli tak uprzejmi i opisywali co jaśniejsze gwiazdy i obiekty mgławicowe.

kanarkus, a na czym polega taki horoskop i jak mi go zamierzasz zadedykować?
Pozdrawiam z Wrocławia -- Mariusz
Odpowiedz
(10.03.06, 08:27)BBWro link napisał(a): kanarkus, a na czym polega taki horoskop i jak mi go zamierzasz zadedykować?

Ten horoskop to dalszy oczywisty rozwoj modelu zaprezentowanego na sasiednim forum, ale uzwgledniajacego rowniez FMO! Chyba to oczywiste ze FMO Spacewatch mial poza astronomicznymi celami rowniez astrologiczne - takie jak badanie wplywu harmonicznego rezonansu Marsa i Twojego SW40MI w aspekcie dynamicznego rezonansu symboliczno-natalnego podczas opozycji Jowisza wzgledem 2005 RJ3 co dazy do interwalu dynamiczno-terrorystycznego (pamietajmy o zlym wplywie Plutona!) w aspekcie wznoszacym przy komecie Pojmańskiego. Wink (kto czytal ow watek, ten wie o co chodzi)

Dlatego z calym sumieniem moge Tobie ow inzynieryjny horoskop zadedykowac (w koncu tranzyt 2005 WP3 na Jowisza przyniesie Tobie z cala pewnoscia odmiane losu na lepsze) - niech reszta zajma sie gwiazdy, planety i planetoidy! Wink

(PS. sorki za glupi i nic nie znaczacy post, tylko przy pisaniu poprzedniego postu kilka osob sie do mnie odezwalo z pytaniem 'o co chodzi' w tamtym wspomnianym watku na sasiednim forum... I tak pod wplywem chwili postanowilem zadedykowac horoskop). ;D
Odpowiedz
Esh coz tu dodac do wypowiedzi Krzyska, w zasadzie ujal to wszystko w fajny sposob.
Bedzie mi troche brakowalo tego siedzenia na gg i czekania na kolejna serie, pozniej wymieniania sie uwagami i linkami go .gifów, czy co ciekawszych zdjec.

Wypada tylko podziekowac FMO za wspolprace i czekac kolejnefi ewentualnej fazy projektu Smile

pozdrawiam
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Cytat:Wypada tylko podziekowac FMO za wspolprace

Już to zrobiłem, przesłałem majla z podziękowaniami na adres Webmastera Smile
Soligor MT-750, Canon 10D, rosyjska lornetka, okulary 25, 15 i 4 mm, redukcje i parę innych drobiazgów Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości