Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkryłem!!:)Kometa czy asteroida??
Zachęcony tym odkryciem i ja próbowałem swoich sił w tych ich dwóch quizach i z obu miałem 10/10 Smile

Wizualne poszukiwania komet na razie będę musiał poważnie ograniczyć, choć ledwie co je rozpocząłem (i to jeszcze nie do końca, bo pojawiły się problemy ze zbyt małym lusterkiem eliptycznym w teleskopie...) - za kilka dni rozpoczynam studia w Krakowie - więc może popróbuje swoich sił chociaż w tym...
Krosno,  49°40' N   21°47' E http://piotrguzik.systempartnerski.pl/
Odpowiedz
Ja także dołączam się do gratulacji. Super sukces. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że odkrywcą jest ktoś z nas!! Brawo. Janusz
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
GRATULACJE! GRATULACJE!
Tak trzymać. Nareszcie polski Miłośnik Astronomii pokazał, że też potrafii.
Mam teraz nadzieję, że to odkrycie będzie odpowiednio nagłośnione w polskich mediach publicznych z korzyścią dla polskich miłośników astronomii.
Zbigniew Rzepka
Odpowiedz
Gdzie aktualnie znajduje się ta mała pipka? Może dałoby radę ją sfocić w Kolbudach Big Grin Big Grin Big Grin

Może macie mapki?

Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Mariusz, gratulacje!!! Big Grin

A pipka siedzi aktualnie w rybach (koło theta psc). Niestety księżyc wisi 12 stopni niżej Sad
Odpowiedz
(27.09.04, 10:58)Wojtek Koznowski link napisał(a):Mariusz, gratulacje!!! Big Grin

A pipka siedzi aktualnie w rybach (koło theta psc). Niestety księżyc wisi 12 stopni niżej Sad

Wojtas, masz mozliwosć wygenerowania mapki, kurde gdybyśmy się sprężyli to może dałoby radę ją złapać...
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Dzięki Przemas za wsparcieSmile

Ja się przyznam, niemam teleskopuSad
Tel:509991177
Odpowiedz
Cytat:

Co potwierdza, że nie trzeba mieć sprzętu żeby dokonywać odkryć!!!

Trzymaj się teraz, bo media zaczną się pchać drzwiami i oknami Big Grin Big Grin Big Grin

Przemas
Odpowiedz
Mamy nadzieję, że forumowiczom autografy będziesz potem rozdawał gratis... Wink ;D 8)

Gratuluję.

Sprzęt to nie wszystko. Nie trzeba mieć telepa aby się tym zajmować. Liczą się chęci, zapał, umiejętności... Big Grin
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
(27.09.04, 11:13)przemas link napisał(a):[quote author=Wojtek Koznowski link=board=3;threadid=4250;start=30#msg64463 date=1096279113]
Mariusz, gratulacje!!! Big Grin

Wojtas, masz mozliwosć wygenerowania mapki, kurde gdybyśmy się sprężyli to może dałoby radę ją złapać...
[/quote]

Raczej jej nie złapiecie... Ma już jakieś 21 mag ...
Krosno,  49°40' N   21°47' E http://piotrguzik.systempartnerski.pl/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości