Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkryłem!!:)Kometa czy asteroida??
No i liczba przeglądających przekroczyła właśnie 100 Big Grin
Soligor MT-750, Canon 10D, rosyjska lornetka, okulary 25, 15 i 4 mm, redukcje i parę innych drobiazgów Smile
Odpowiedz
(01.02.06, 13:38)piotrusb link napisał(a): No i liczba przeglądających przekroczyła właśnie 100 Big Grin

wczoraj juz tak sie stalo Tongue
Odpowiedz
Kurcze, a ja wczoraj się zapomniałem i wysłałem więcej niż 5 kandydatów na jedną noc (dokładnie 6) i zawiesili mi konto, i teraz muszę czekać aż odblokują a to może im zająć parę dni :Smile >Sad
Soligor MT-750, Canon 10D, rosyjska lornetka, okulary 25, 15 i 4 mm, redukcje i parę innych drobiazgów Smile
Odpowiedz
(02.02.06, 08:47)piotrusb link napisał(a): Kurcze, a ja wczoraj się zapomniałem i wysłałem więcej niż 5 kandydatów na jedną noc (dokładnie 6) i zawiesili mi konto, i teraz muszę czekać aż odblokują a to może im zająć parę dni :Smile >Sad

chcialbym przestrzec przed takim namietnym wysylaniem wszystkiego co sie pojawia do obserwatora FMO - po prostu nie ma sensu zarzucac non stop obserwatora kosmikami jak ewidentnie widac co to jest.
Podczas moich, nawet najbardziej efektywnych obserwacji (czyt po 15 fotek z serii i siedzialem od 6 rano na FMO) wyslalem nie wiecej niz 3 kandydatow. Po prostu wczesniej ocenialem w powiekszeniu co to jest oraz konsultowalem sie z Monterem (jak i on ze mna). W ten sposob eliminowalismy zle slady. To polecam. Smile
Odpowiedz
Zaiste prawde rzekles Kanarkusie, niech Ci to niebiosa FMO odkryciem wynagrodza Smile
No i znow dzis liczba ogladajacych przekroczyla 100. Na 6 fotek ktore dzis przegladalem, tylko jedego kandydata mialem... ktory i tak cosmikiem sie okazal... Nudno sie robi na FMO Smile
W sumie to dawno nie mialem jakiejs takiej adrenalinki, przy wysylaniu kandydatow. Czyzby cisza przed burza? Big Grin
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Nie wysyłam jakiś ewidentnych Cosmic ray, tylko takie co do których nie mam pewności Smile I dość rzadko zdarza się, że odpisują mi, że to Pixelation, przeważnie piszą, że jest to poprawne zgłoszenie, ale dopiero obserwator z FMO zadecydował, że obiekt jest nieprawdziwy Smile

PS: Ja nie mam z kim skonsultować swoich kandydatów :Smile
Odpowiedz
(02.02.06, 14:31)piotrusb link napisał(a): PS: Ja nie mam z kim skonsultować swoich kandydatów :Smile

jak to?? ;> a my to co?? Tongue przeciez nasze gg masz podane ;D
Odpowiedz
No tak, teraz mam, ale wcześniej skąd mogłem wiedzieć ;D
Odpowiedz
Patrzajcie na to  Big Grin Była zaznaczona przez automatyczny skrypt.

[Obrazek: 131231.gif]

Czyż nie jest piękna ? ;D

Edit:

Odpisali:

Observer's comment: AUTODETECTION
No obvious fmo candidate but containing an autodetection (purple circle). Please do not intentionally submit these objects. Many reviewers submit them because they think they see coma. If the object is a comet, we will handle it accordingly.

Mówi się trudno, szuka się dalej Wink

Pozdrawiam
Piotrek
Odpowiedz
Skoro byla zaznaczona rozowym kolkiem, to nie powinienes jej wysylac do koordynatora. To jest jasno opisane w tutorialu. Dokladnie to samo napisal Ci tez koordynator Please do not intentionally submit these objects.

pozdrawiam
Maciek J.

edit:
Zaciekawila mnie ta kometka i zastanawiam sie czy nie jest to przypadkiem 73P/Schwassmann-Wachmann, ktorej takie zdjecie pojawilo sie na rosyjskim forum http://www.astronomy.ru/forum/index.php/...048.0.html

[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=13048.0;id=20099;image]
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości