Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkryłem!!:)Kometa czy asteroida??
Mea Culpa! Rzeczywiście no ale supernowa...Smile

pozdrawiam,Maciek
Maciek Reszelski 16" Meade Starfinder, 130/900 Skywatcher, ST-7E CCD, 20x60 Tento, MaximDL4, PinPoint, Aip4Win 1, Guide 8, 3xControl Comps + Notebook
Odpowiedz
przypominam wszystkim zaintersowanym, ze dzis teleskop ruszyl - pierwsza seria byla jakies 20 minut temu - i z ledwo 64 fotek wyciagnelem 15, na ktorych byly same chmurki widoczne.
Odpowiedz
Spójrzcie jaką dzisiaj piękną galaktyczke trafiłem na FMO Big Grin
ps: mam nadzieję, że Panowie z FMO nie będą mieli nic przeciwko umieszczeniu tego zdjęcia 8)

Zdjęcie pochodzi ze strony Spacewatch.
[Obrazek: 50bxv14lyghrz9bom.jpg]
Soligor MT-750, Canon 10D, rosyjska lornetka, okulary 25, 15 i 4 mm, redukcje i parę innych drobiazgów Smile
Odpowiedz
Heh dzis jak za dawnych dobrych czasow Wink ja z Kanarkusem co nieco zgarniamy, przy ogolnej liczbie 17 ogladajacych dzisiejsze zdjecia Smile

pozdrawiam
Maciek J.
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Jak byłem na FMO - to było zamknięte i pogoda była do kitu.  >Sad
Wodzę że się wypogodziło potem albo wcześniej była lepsza widoczność.  :-\
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Dali tylko jedna serie, 80 zdjec. Pozniej znow zamkneli teleskop Sad
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Jak narazie mój rekord  ;D
14 zdjęć na serie Wink A ładowały się z przeciętną szybkością Smile
Trafiło mi się jedno fajne  ;D
http://fmo.lpl.arizona.edu/img/2006.01.30.16.07.1.1.jpg

A teraz do szkoły. (MARDO się pewnie ucieszy)
Ferie mi się skończyły...  :-\ :'(
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Karolu, to zdjęcie się nie wczytuje :Smile

HEHEHEHEEH, a mnie ferie dopiero się zaczęły  8) I teraz czekam na kolejne fotki Smile
Soligor MT-750, Canon 10D, rosyjska lornetka, okulary 25, 15 i 4 mm, redukcje i parę innych drobiazgów Smile
Odpowiedz
Były już fotki. Niestety idą jak ciepłe bułeczki i zdążyłem tylko jedną przejżeć, no ale jest dalej OPEN więc czekamy  8) Smile
Pozdrawiam Mak 127, BPC 20x60 Mój Twitter Moja galeria
Odpowiedz
A ja właśnie miałem coś takiego:

[Obrazek: i27rn9755t0xt3dy.gif]

Observer's comment: FINE SUBMISSION
Could be a CCD processing artifact, an odd cosmic ray, bridging between objects, or an optical effect from a star. Observer looked at full scale image to determine not real.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości