Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kometa na C3 !!! TERAZ !
Hej właśnie analizowałem z Michałem Kusiakiem zdjęcia z SOHO Lasco C3 i odkryliśmy kometę !

Niestety odkryci jest już potwierdzone :'( przez Robert Gagliano

Sep 23 2004 12:08:45

Potential comet:
Images: C3 (0,0) Lower Left.
1024x1024 images.
2004/09/23
Kreutz group comet.
0842 725 382
0919 717 386
1318 668 424

Spójrzcie na ostatnie zdjęcia z C3. Widać jak kometa mknie ku Słońcu !
http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/real...mages.html

Odpowiedz
A jeszcze jedno jest na godz. 16:00
Odpowiedz
Mało brakowało a byście odkryli kometkę... no, no... 8)
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
Ja bym powiedział, że to jest znaczny sukces, bo jednak znaleźliście kometę, nie wiedząc o jej istnieniu, a i niewiele brakowało, a bylibyście odkrywcami obiektu Smile
Gratulacje!!
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
Tak nic o niej nie wiedzieliśmy !

Zrobiłem animację (490 KB !)

[Obrazek: new_comet_c3_20040923.gif]

Odpowiedz
No na animacji to juz porządnie widać!!
Bo nie ukrywam, że na pojedynczej fotce miałem kłopot ze znalezieniem :Smile
Może wiecie, ile komet jest odkrywanych na zdjęciach SOHO w ciągu np. roku??
Może warto znaleźć "patenty" na szukanie komet na fotkach i podjąć się takich "poszukiwań"??
Animacja to dobry pomysł, ktoś ma inne??
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
Już teraz na spokojnie mogę opisać jak do tego doszło.

Rozmawiałem na Gadu-Gadu z Michałem. Rozmowa zeszła na temat odkrywania komet na zdjęciach SOHO LASCO C3. Napisałem jak ja to robię, a Michał jak to u niego wygląda.

Postanowiliśmy zerknąć co tam słychać na C3. i Michał pisze : "Patrz kometa, na godz. 16:30 Zdjęcie z 14:18 dziś"
Szybko sprawdziłem poprzednie zdjęcia GIF-y trochę mniejsze 512x512 i zobaczyłem, że to rzeczywiście kometa. Mknie w kierunku Słońca.

... i co robimy ? ... raportujemy ;D

Rozejrzeliśmy się jednak po internecie. Trafiłem na stronkę z raportami o kometach SOHO
http://ares.nrl.navy.mil/sungrazer/recent.html

Niestety kometa już odkryta, zaledwie kilka godzin wcześniej Sad

A teraz, mam dziwne uczucia. Mogła być nasza ... Taki fakt mobilizuje i to nieźle. Ej tam, jak się kiedy spotkam z Michałem to wypijemy piwko za naszą kometę Big Grin

Odpowiedz
(23.09.04, 18:55)Damian link napisał(a):Może wiecie, ile komet jest odkrywanych na zdjęciach SOHO w ciągu np. roku??

Zobacz na stronie : http://ares.nrl.navy.mil/sungrazer/

Cytat:Może warto znaleźć "patenty" na szukanie komet na fotkach i podjąć się takich "poszukiwań"??
Animacja to dobry pomysł, ktoś ma inne??

Ja czasem ściągam GIF-y 1024x1024 potem zmieniam hurtowo kolory, kontrast, jasność i zapisuję jako dobrej jakości JPEG
Potem poklatkowo przyglądam się zdjęciom. Przyglądam się też każdemu zdjęciu osobno, z bliska (powiększenie Lanczos3).

Ale robię to bardzo rzadko. Ostatnio to chyba 4 miesiące temu :Smile
Czas zacząć ponownie, hehe ...

Odpowiedz
Gratulacje dla komeciarzy ;D
Odpowiedz
ach, kilka godzin i wszystkim znajomym bym opowiadał, że znam Cię osoboście Adam. Wink
Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości