Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prędkość Kinga
Zadam, jak zwykle w tej rubryce pytanie, które dla mnie ma praktyczne zastosowanie a mniemam, że dla wielu z nas będzie odkryciem. W tym przypadku wpisanie hasła w pole wyszukiwarki jest nieskuteczne. Jest na ten temat niewiele informacji choć zjawisko z tym związane jest dość dobrze znane i opisane.<br><br>Co to jest prędkość Kinga oraz w jakich warunkach prędkość ta ma zastosowanie. <br><br>Na pytanie to mam, jak sądzę, jedynie fragmentaryczną odpowiedź i stąd moja prośba o możliwie wyczerpujące <br>informacje.<br>L.J.
Odpowiedz
Chodzi o tę "prędkość Kinga", która dotyczy transmisji danych w necie? Czy może coś zupełnie innego (np. z astronomii)?
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Prędkość Kinga dotyczy szybkości pozornej z jaką porusza się c.n. w bliskiej odległości od horyzontu. Ze względu na refrakcję prędkość ta jest nieco mniejsza od prędkości 'paralaktycznej". Ciekawi mnie od którego momentu (od jakiej wysokości ponad horyzontem) należy ją uwzględniać. Dokładną wartość tej prędkości (za PTL) podam później bo nie mam jej w tej chwili pod ręką.<br>L.J.
Odpowiedz
W uzupełnieniu ostatniej mojej informacji podaję za PTL , że prędkość Kinga wynosi 0.9997188 prędkości paralaktycznej. Niektóre firmy uwzględniają w swoich rozwiązaniach fakt, że prędkość c.n. nisko nad horyzontem maleje - przykładem niniejsza instrukcja:<br>http://www.losmandy.com/g-11-manual.html<br>w rozdziale Tracking Rate Selection.<br>L.J.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości