Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SkyChart / Cartes du Ciel. v.3
Czy szanowe koleżeństwo widziało nową wersję SkyChart / Cartes du Ciel ? Mnie sie bardzo podoba co prawda wersja alfa ale :
1. pracuje pod Win i Linux'em
2. współpraca z SQL !!
3. super baza miast w Polsce (nawet Myślenice znalazłem Smile )
4. bazy zgodne se starą wersją

Zaczyna podobać mi sie ta nowa wersja szczególnie SQL gdyż zapowiada ciekaw możliwości na przyszlość !!

http://www.ap-i.net/skychart/index.php

[Obrazek: index.php?module=photoshare&func=viewima...2&viewkey=]
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Ja widziałem, ale wersje alfa, ta też jest nadal alfa, sql bardzo fajny, bo zunifikuje bazy danych, dane sa trzymane w plikach zgodnych z bazami mysql, a w programi jest obluga takich baz (prosto z plikow lub przez serwer sql). Bardzo fajna sprawa, mozna porobic wlasne bazy (np. program obserwacji, albo katalog sfotografowanych wlasnych obiektow), fajne rzeczy bedzie mozna robic.

To naprawde jest następca Sky MapPro Smile No i OpenSource, będzie można wymyślać samemu dodatki, więc będzie można z tego zrobić wielki kombajn, z wybieralnymi bazami, pluginam do obługi różnych rzeczy (mechanizmów zegarowych np. czy systemów goto), czy baz w orginalnych formatach publikowanych na różnych stronach, albo używanych w innych programach.
Położenie:  53° 15' 21'' N, 14° 30' 20'' E Sprzęt: Zenit ET, Helios 2 58/2, Super Varexon 28/3.5, koziołek w budowie, Lornetka 10x50, oczka, kompletuje sprzęt...
Odpowiedz
No i w końcu będa mogły powstawać .... astrowirusy :Smile
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Mam pytanie, czy obecne CDC pracuje pod Linda?
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Odpowiedz
Linda??????? czyli pod Bogusiem? a to niewiem

Najważniejsze, że w końcu widze planety Smile bo ta 2.75 to sobie radziła zalezy gdzie leżała. No i te perfidne ikonki jak z AutoCada 2004 ... co za debil wymyśla te designy ???
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(03.08.04, 21:00)CDev link napisał(a):Mam pytanie, czy obecne CDC pracuje pod Linda?
Chyba nie ma wersji dla Linuxa. Ale moze bedzie dzialac pod Wine.
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
(03.08.04, 21:49)r.ziomber link napisał(a):[quote author=CDev link=board=4;threadid=3842;start=0#msg58166 date=1091563238]Mam pytanie, czy obecne CDC pracuje pod Linda?
Chyba nie ma wersji dla Linuxa. Ale moze bedzie dzialac pod Wine.
[/quote]
Pod linuxem działa jak najbardziej, sam odpalełem. Aplikacja jest napisana w Borlandowski środowisku Kylix (pod bibloteke Qt) kompatybilne z windowsym C++ Builderem.

Poprawka: nie z C++ tylko właśnie z Delphi.
Położenie:  53° 15' 21'' N, 14° 30' 20'' E Sprzęt: Zenit ET, Helios 2 58/2, Super Varexon 28/3.5, koziołek w budowie, Lornetka 10x50, oczka, kompletuje sprzęt...
Odpowiedz
(03.08.04, 22:02)movax link napisał(a):Pod linuxem działa jak najbardziej, sam odpalełem. Aplikacja jest napisana w Borlandowski środowisku Kylix (pod bibloteke Qt) kompatybilne z windowsym C++ Builderem.
Piszac tamte slowa mialem na mysli "obecna" stabilna wersje 2.75. A ta byla chyba pisana w Delphi.
O tym, ze wersja 3 dziala pod Linuxem mozna bylo sie dowiedziec z pierwszego postu w tym watku Smile
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Ojej przeoczyłem słówko "obecna" ;D Ale pod wine chodzi. Big Grin
Odpowiedz
powiedzcie czy jest wolniejsza czy mi sie zdaje? :Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości