Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ankieta: Czym jest Pluton?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Pluton jest planet?.
88.89%
8 88.89%
Pluton jest planetoid?.
11.11%
1 11.11%
Nie mam zdania na ten temat.
0%
0 0%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pluton - jest planetą czy planetoidą?
Bardzo ciekawe. Smile
Odpowiedz
Układ słoneczny wchodzi w rejon galaktyki, gdzie materia jast "jakby gęstsza".
Swiadczą o tym obserwacje rosyjskich astronomów, którzy zaobserwowali dziwne "obłoki plazmy" na czole heliosfery, a także dokonania innych naukowców, w tym kakże astronomów
polskich (np. doc. Maciej Bzowski z Centrum Badań Kosmicznych PAN, członek międzynarodowego zespołu misji IBEX).
Misja kosmiczna IBEX zakończyła pierwszy w historii przegląd granic całej heliosfery. Efektem jej obserwacji jest wykrycie obecności dziwnej struktury o nieznanym pochodzeniu. W badaniach istotny udział mają polscy naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN.
Można o tym poczytać też np. tu: http://science.nasa.gov/headlines/y2009/...oyager.htm
Wygląda na to, że wyżej wymienione jest powodem zmian na Plutonie, a także na innych
planetach.
Pozdrawiam Artur Wargin
Odpowiedz
Chyba nie bardzo, bo to zupełnie różne środowiska, utrzymywane przez pole magnetyczne Słońca. Strefa ta może się kurczyć lub rozszerzać zależnie od odległości, ale póki co raczej nie na tyle by powodować jakieś dramatyczne zmiany powierzchniowe.
Odpowiedz
Chyba nie bardzo Wink Atomy neutralne (Energetic Neutral Atoms, ENA) powstają w pobliżu granicy heliosfery z protonów wiatru słonecznego i elektronów z gazu międzygwiazdowego.
A jako, że są neutralne nie reagują z polem magnetycznym Słońca.
Poza tym heliosfera kurczy się pod naporem obłoku, co powoduje że gęstość heliosfery rośnie.
W tej bardziej gęstej "zupie" zanurzone są planety i pewnie ma to wpływ na nie.
Jako, że temat jest świeży nie pozostaje nic innego jak obserwować rozwój wydarzeń Smile
Pozdrawiam Artur Wargin
Odpowiedz
Aha, masz na myśli atomy neutralne. No to trochę zmienia postać rzeczy - myślałem, że piszesz o całej strukturze.
Tak, można się zgodzić, że atomy te oddziaływują z planetami, ale nadal nie sądzę, aby odpowiadały za zmiany powierzchniowe Plutona, ponieważ wtedy charakter tych zmian raczej nie byłby tak selektywny.

Jest jakieś źródło tych przypuszczeń?
Odpowiedz
(09.02.10, 00:07)Maquis link napisał(a): Jest jakieś źródło tych przypuszczeń?

Intuicja.
Poczekamy, zobaczymy Smile
Pozdrawiam Artur Wargin
Odpowiedz
(08.02.10, 21:46)Awar link napisał(a): Układ słoneczny wchodzi w rejon galaktyki, gdzie materia jast "jakby gęstsza".
osoby wtajemniczone w starożytne proroctwa wiedzą że w 2012 Ziemia wejdzie w "wyższa gęstość" (to taka alternatywa dla Nibiru) Wink - ciekawe czy zostało to zaczerpnięte z informacji o tego typu odkryciu na rubieżach układu, czy to zupełnie przypadkowa zbieżność? od kiedy to wiadomo?
Odpowiedz
No nie wiem Awar czy to by wyjaśniało tak głębokie zmiany, temat jest wyjątkowy ciekawy i raczej nie będę skłaniał się ku szybkiemu rozwiązaniu tej sprawy. Wg mnie te zmiany na powierzchni związane są ze zmianą położenia Plutona. Ludzkość dopiero od niedawna (będzie jakieś kilkanaście lat) obserwuje to co dzieje się na tej planetce za pomocą Hubbla. W sensie plutońskiego roku będzie to zaledwie kilkanaście dni.

Co do tej 'gęstszej materii' to jakiś czas temu wrzuciłem na kosmo arta o tym - tam zinterpretowałem osobliwość jako swego rodzaju chmurę materii. Artykuł (alternatywa do tego co zapodał Awar, ale za to po polsku) - dostępny tutaj.  

Szuu i co - myślisz, że przejdziesz w 4 gęstość? Tongue Sry za OT  ;D
Odpowiedz
chyba nie przejdę bo wiatr słoneczny to odgania  8)

ale chcę tylko wiedzieć czy to naukowcy z NASA bezczelnie użyli informacji z channelingów od Plejadian i zasłaniają się Voyagerem czy jednak doszli do tego samodzielnie ;D no, kto był pierwszy?

a co do Plutona... poczekamy na New Horizons i zobaczymy  Smile
Odpowiedz
(09.02.10, 01:40)szuu link napisał(a): ale chcę tylko wiedzieć czy to naukowcy z NASA bezczelnie użyli informacji z channelingów od Plejadian i zasłaniają się Voyagerem czy jednak doszli do tego samodzielnie ;D no, kto był pierwszy?

a co do Plutona... poczekamy na New Horizons i zobaczymy  Smile

Znalazłem artykuł z roku 1978:
http://articles.adsabs.harvard.edu//full...9.000.html
;D
Pozdrawiam Artur Wargin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości