Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA Kielce - reaktywacja ?
A jednak było:
Wg. danych z 1975 roku z "Poradnika..." Kulikowskiego kielecki oddział miał siedzibę (?) na ul. Nowowiejskiej (prawdopodobnie w bloku!, dlatego nie podaję pełnego adresu), a szefem był mgr inż. Z.Ziąber. Oddział nie przetrwał niestety "trudnych" czasów i prawdopodobnie umarł śmiercią naturalną (brak zainteresowania ;D ?).
Ciekaw jestem czy znaleźliby się w Kielcach i okolicach ludzie zainteresowani reaktywacją oddziału kieleckiego PTMA. Na początek wystarczyłoby kilku doświadczonych astroamatorów (do których ja się niestety jeszcze nie zaliczam) zainteresowanych wskrzeszeniem oddziału. Tworzyliby oni "intelektualny trzon" PTMA Kielce/Świętokrzyskie, a reszta myślę poszłaby już z górki...
Choć znając kielecką mentalność... ;D
Odpowiedz
(17.05.04, 11:46)kurczak link napisał(a):Choć znając kielecką mentalność... ;D
Idea umarła śmiercią naturalną. Cześć jej pamięci !
Uczcijmy ją minutą ciszy. Wink Tongue
Odpowiedz
Wiesz jestem za tym pomyslem chociaz watpie zebym mogl ci jakos w tym pomoc chociaz mieszkam dosyc niedaleko w Ostrowcu to jestem troche mao opcykany narazie nimam nawet telskopu choc planuje taki zalop w najblizszym czasie. Wiec krodko jestem ZA.!!!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

-------------------------------------
pozdrawia Jaro ;D
Ostrowiec Świętokrzyski 50 58' N - 21 23' E
Odpowiedz
Pozwolicie, że zacytuję sam siebie z wątku : http://astro4u.net/yabbse/index.php?boar...7#msg26507 . Wtedy mowa była o oddziale PTMA we Wrocławiu (przeróbcie se na Kielce) :

"Jeśli chcecie reaktywować Oddział we Wrocławiu musicie zgłosić chęć tego do Zarządu Głównego PTMA. Teraz chyba nie ma kto tego prowadzić, ale jeśli zbierze sie odpowiednia ilośc osób ( chyba powyżej 8 ) to jest mozliwość reaktywacji tak jak Oddziału Pomorskiego (dawny Gdyńsko-Gdański)."

Tak wiec do roboty....no chyba, że chcecie stowarzyszyć się w organizację podobną do np. PPSAE z siedzibą w Niedźwiadach (bardzo prężenie działający klub astronomiczny), lub tez stanowić nieformalna grupę astro-obserwatorów. Wystarczy się tylko skrzyknąć i obrać sobie formę działalności.
Odpowiedz
Kurczaki niewiedzialem ze w Ostrowcu św. byl odzial PTMA ale pewnie to bylo zanim sie urodzilem hehehe ale szkoda ze juz go niema :'(
Odpowiedz
Ja jestem za, jak mnie poprosicie to nawet moge zostac prezesem... Wink

Na forum sa jeszcze minimum 2 osoby ze swietokrzyskiego, fajnie by bylo gdyby cos napisaly Smile
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
Jestem jedną z tych dwóch osób 8)
Pomysł ciekawy, piszę się zamaszyście ! Chociaż pożytku ze mnie niewiele będzie - pracę mam taką, że sporo włóczę się po świecie (teraz jestem w Szwecji na przykład), a po powrocie czas dla Żony, domu... I wspólne wieczory pod nocnym niebem.
Odpowiedz
Ja niewiem czy o mnie chodzi ale ja tez jestem z Świetokrzyskiego a dotego z Ostowca moze ktos jest z Ostorowca jeszcze fajnie by bylo.
Odpowiedz
Był w Ostrowcu i w wielu innych mały miastach.
Myślę że nie ma co na "łapu capu" robić oddziału, najpierw trzeba się jakoś zorganizować i jeśli znajdzie się już kilka osób które będą miały ochotę spotkać się raz na jakiś czas aby porozmawiać wymienić się doświadczeniami itp. itd. to można wtedy pomyślec o "zwerbowaniu" kolejnych (prasa,uczelnia itp.). Na pewno znajdą się w Kielcach, okolicznych miastach i wioskach osoby interesujące się choć trochę astronomią, a może nawet takie które mają spore doświadczenie i wiedzę.
Na pewno kręci się kilka wokół obserwatorium na AŚ, studenci podobno nawet organizują pokazy na wsiach i małych miasteczkach dla dzieci. Widziałem w lokalnej TV urywek relacji z pokazy (?)tranzytu Wenus właśnie w tym obserwatorium i kilka osób tam było Big Grin. Niestety, nie wpadło mi do głowy żeby się tam wybrać >Sad :-\ :-[ grrrrr, z resztą nie widziałem żeby w prasie nabąkneli że coś takiego będzie.
Jak ktoś ma jekiś pomysł, lub wie co się święci na AŚ to niech napisze (ja przeprowadzę własne śledztwo i dam znać ;D ). Zainteresowani " świętokrzyską integracją" niech się odezwą.
-----------------------------------
Aha; mamy ich:
Na AŚ są dwa koła zwiazane z obserwatorium: KWANT i KWAZAR.
KWANT to astro(?)fizycy z uczelni, tylko dla studentów fizyki Tongue.
KWAZAR, chyba bardziej przystępny. Spotykają się co wtorek.
http://www.pu.kielce.pl/ifiz/kola/kwazar/index.html
Newsy na stronie zaczynają już cuchnąć, więc nie wiem czy jeszcze istnieje to całe towarzycho, skontaktuję sie e-mail.

A tu o obserwatorium na AŚ:
http://inwestycjekielce.w.interia.pl/obs...ium_as.htm
podobno jakaś wystawa meteorytów była.... ???
http://www.pu.kielce.pl/ifiz/zastro/astro/index1.htm
Odpowiedz
Jestem goral, niskopienny bo swietokrzyski... jestem zainteresowany, lecz mieszkam daleko od Kielc (50km) i jestem z tego poniekad zadowolony...

Z checia spotkam sie z milosnikami astronomii, bo w mej miescinie jestem chyba sam...

Moge jeszcze tak dalej pisac, lecz nie sadze ze to cos zmieni Tongue
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości