Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorial - usuwanie gradientu w Iris cz.2
Ja tak tylko w kwestii formalnej Wink
Grzesiu, niektórzy lewi w sprawach obróbki (np JA), czytają Twoje tutoriale z wypiekami na twarzy, ale kurna Iris jeszcze mnie przerasta.
Tyle że Ty powoli robisz PIERWSZĄ INSTRUKCJę UŻYTKOWANIA IRISA W JęZYKU POLSKIM  Smile
Szacunek !
Odpowiedz
Dziękuję Piotrze Smile  Iris jest dość prosty ! Niestety jakiś czas temu miałem awarię laptopa, a na nim trzymałem wszystkie swoje Rawy. Gdyby nie to, że je straciłem, a z kompa stacjonarnego dużo wcześniej wszystkie wywaliłem już dawno zrobiłbym tutorial jak od początku do końca wgrać pliki do Irisa, wyrównać, zestackować i wstępnie obrobić. Mam nadzieję, że w sobotę będzie ładna pogoda to postaram się zebrać jakiś dobry materiał i wtedy wszystko Wam opiszę. Chyba, że ktoś udostępni mi kilka swoich rawów i darków wtedy tutrial będzie wcześniej.

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
(24.07.08, 18:54)Piotrek_L link napisał(a): Ja tak tylko w kwestii formalnej Wink
Grzesiu, niektórzy lewi w sprawach obróbki (np JA), czytają Twoje tutoriale z wypiekami na twarzy, ale kurna Iris jeszcze mnie przerasta. [...]

Przepraszam autora, że tak się pakuję do wątku, ale popełniłem w swoim czasie coś takiego (było już kiedyś podawane):

Iris dla początkujących

Tak w miarę kompletnie podstawowa obróbka w Iris. Przy okazji obok można znaleźć podstawy PixInsight LE.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
No to mnie Grzegorz uratowałeś  ;D  Smile Jeśli ktoś potrzebuje czegoś więcej to proszę pisać. Co do Pixa to już jestem o krok od kupna wersji komercyjnej. 
Odpowiedz
Dopiero zaczynam przygodę z cyfrową astrofotografią i ten wątek jest mi światełkiem w tunelu... Dzięki,

SkyWatcher MAK 127/NexStar, EQ2 z napędem, Newton 150/900, aparat foto i drobiazgi
Odpowiedz
(24.07.08, 16:49)G_Czechowski link napisał(a): Niestety Patrix nie mogę potwierdzić Twojej teorii. Polecenie bg może posłużyć nam jedynie do detekcji UŚREDNIONEJ wartości tła. Jeśli tło mamy nierówne parametr bin_down musimy podnieść dużo więcej niż 20. Sprawdzałem to.

No i faktycznie lipa, też sprawdziłem. Ale wyjechałem z tym "20" >Sad

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości