Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATLAS UKŁADU SŁONECZNEGO NASA
Cytat:Cześć<br><br>Jeżeli kogoś interesuje to "ATLAS UKŁADU SŁONECZNEGO NASA " jest taniej w http://www.kkkk.com.pl/<br>65,00PLN<br><br&gt;
<br><br>Zlękli się chyba lub natężenie ruchu jest tak WIELKIE, bo strony nie można otworzyć ;D
================ Ełk : 53° 49' N&nbsp; 22° 21' E
Odpowiedz
Kiedys byla mowa o atlasie nieba - cecha charakterystyczna byly foliowe przekladki z opisem gwiazd i gwiazdozbiorow. Jak tan atlas sie nazywal ???
Odpowiedz
Jeśli jesteśmy przy książkach to na ul.Półwiejskiej w Poznaniu w księgarni "tania książka" widziałem "Pierwsze światło" za 11,-. Kniga jest o budowie teleskopu na Mt Palomar. Kupiłem ją onegdaj 2*drożej. Pewnie nie sprzedaje się za bardzo bo ma  jak dla laika trochę nawiedzony tytuł, ale jest świetna.<br><br>
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
Witam<br><br>Jesli chodzi o ksiazke/album z foliowymi przekladkami to chyba myslimy o Wielkim Atlasie Gwiazd<br><br>np. tu:<br>http://www.siedmiorog.pl/book.asp?id_book=1266<br><br>Mam i czasami do niej zagladam (haaa... wczoraj :-) - choc przyznac trzeba ze to pozycja dla tych ktorzy nie szukaja nowych miejsc ale chca sie przyjrzec "roznym ciekawostkom"!<br><br>Doskonala pozycja na pochmurne niebo :)<br><br>Pozdrawiam<br>Piotr
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Oto dzisiaj przyszedł do mnie za pobraniem "Atlas Układu Słonecznego NASA" od Prószyńskiego i S-ki.<br>Zamówiony w "kkk", cena j.w., parasolka (damska) gratis.<br>Książka budzi respekt (34,2 x 23,2 x 3 cm), 385 stron, twarde okładki, płócienny grzbiet.<br><br>Zawartość: miodzio!<br><br>Nie kupiłem jej dotychczas chyba z uwagi na cenę i nieznajomość zawartości. To nieprawda, że np. Pan Mirek Brzozowski z PWN "Vega" wyskoczył z tym 240 zł jak Filip z konopii. Na okładce jest jak wół wydrukowane przez wydawcę dokładnie 240 zł.<br><br>Trudno w poście na forum recenzować książkę tego rodzaju. Ja oceniam jej wartość rynkową na 150-200 zł. Skoro sprzedają ją za 70 zł, to kurde brać, Panowie.<br><br>Wady po pierwszym kontakcie:<br>jasnoszare płótno grzbietu książki jest czymś przybrudzone, jakby leżała 10 lat na strychu u teściowej szwagra (wygląda to jak jasnoszaro-brązowa farba, której użyto do wydruku grafiki na okładkach, i jakby ktoś za wcześnie dorwał się do książki, uwalił sobie nią łapy i wytarł w grzbiet). Schodzi pod mokrą gąbką.<br>Ponadto krawędzie kartek są miejscami obsmarowane farbą drukarską. Ale Prószyński tak ma.<br><br>Nie jest to inna wersja mojego "Atlas Of The Solar System" Garry'ego Hunta i Patricka Moore'a. Książka jest napisana inaczej, mniej tu wielkiej teorii - to bardziej sprawozdanie z wizualnej eksploracji powierzchni ciał niebieskich Układu Słonecznego.<br><br>Gdybym teraz miał ją kupić za 240 zł - kupiłbym, słowo. Lubię takie pozycje. Lubię też snobistycznie chomikować książki z astro. Gdybym był licealistą z przerażeniem patrzącym na zależną od rodziców zawartość swojego portfela, to szarpnąłbym się na tą pozycję za góra 150 zł.<br><br>Jednakże, powtórzmy: "kkk" proponuje ją za 70 zł. To dla wielu pewnie i tak spory wydatek, ale w przypadku tej książki to prawdziwa okazja, mości Panowie.<br><br>P.S. Byłbym zapomniał. Książkę przełożył nie jakiś szwagier księgowej firmy Prószyński i S-ka, ale Andrzej S. Pilski - dyrektor planetarium we Fromborku. Gościu zna się na rzeczy
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
dzisiaj dostalem od Proszynskiego "Atlas"<br>miodzio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<br>jeszcze mam wypieki na twarzy<br>polecam <br>brac poki jest i daja w tak atrkcyjnej cenie
Odpowiedz
Też dziś dostałem ten atlas i do tego niebieską parasolkę  Smile Bardzo mi się podoba za tą cenę . Nie wiedziałem że są już tak dokładne mapy Marsa , Merkurego a nawet Wenus . Polecam i pozdrawiam Piotr Z.
Piotra nie ma juz wsrod nas... [']['][']
Odpowiedz
Heheheh<br>parasolka rulez!!!!<br>tez mam niebieska<br>pozdrawiam
Odpowiedz
Ja też zamówiłem jakiś tydzień temu i czekam na przesyłkę. Może będzie już dziś... ???<br><br>ohajo
Odpowiedz
Hej, znam Pilskiego od czasu gdy na chleb mówiłem "beb" a na ptaki "ptepty". To pasjonat i wie o co chodzi!!!<br><br>Pozdro!!!<br><br>Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Tel. 504 227 170
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości