Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowy refraktor ze stajni NPZ
(24.04.05, 11:49)McArti link napisał(a): ps. jedno co jest pewne, C5 w foto zmasakrował wszytskich.

Nie wiem jak z ustawieniem ostrosci w tym C5, ale jesli chodzi o ilość szczegółów na tym kamieniu to najlepiej wypadl vixen APO a najgorzej własnie C5

A co do testu to chyba jednak czasy były rózne bo przeciez apo jest jasniejsze niz 120/1000 a kamień wyszedl ciemniejszy. Fotka z tal 125 jest jasniejsza (mimo f/9) w stosunku do synty 120/1000 (f/8) wiec chyba czas przy talu był dluzszy.

ps. Jesli chodzi o aberracje to trudno zeby SC przegral z refraktorem (nawet apo)
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
Dobry wieczór
oooooo El-u to ładnie z Twojej strony,
Dziadek napewno się ucieszy.  ;D
Pozdrawiam Ania ze Szczecina
Odpowiedz
(24.04.05, 18:26)fomalhaut link napisał(a): [quote author=McArti link=topic=3186.msg89041#msg89041 date=1114339769]
ps. jedno co jest pewne, C5 w foto zmasakrował wszytskich.

Nie wiem jak z ustawieniem ostrosci w tym C5, ale jesli chodzi o ilość szczegółów na tym kamieniu to najlepiej wypadl vixen APO a najgorzej własnie C5

A co do testu to chyba jednak czasy były rózne bo przeciez apo jest jasniejsze niz 120/1000 a kamień wyszedl ciemniejszy. Fotka z tal 125 jest jasniejsza (mimo f/9) w stosunku do synty 120/1000 (f/8) wiec chyba czas przy talu był dluzszy.

ps. Jesli chodzi o aberracje to trudno zeby SC przegral z refraktorem (nawet apo)

[/quote]

Chodziło mi wałaśnie że SC rozwalił wszytsko bezaberracyjnie.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(24.04.05, 17:10)Robert_Bodzon link napisał(a): A ja się tylko zastanawiam, dlaczego DO nie zdecydowała się sprowadzać Tala 125.
Myslę ze pytanie powinno brzmieć Czy DO współpracuje jeszcze z NPZ, gdyż oferta tej firmy w DO jest taka sama conajmniej od poltora roku (wyprzedają powoli zapasy ??? )
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
Gdy miesiąc temu byłem w DO, spytałem z ciekawosci o ten nowy refraktor NPZ, powiedzieli mi że prawdopodobnie w ogóle nie będą go mieć, mówili że w raz z pojawieniem sie w ich ofercie celestrona i kilku innych zachodnich firm oraz odkąd stały sie one dostępne również u innych dystrybutorów, zainteresowanie teleskopami z nowosybirska bardzo spadło i nie bardzo opłaca sie już im ich sprowadzanie.
Takahashi FS-128 APO Montaz SPHINX SXW
Odpowiedz
Cytat:Mam pytanie, czy czas naświetlania ma wpływ na aberrację chromatyczną?
Dobre pytanie - nie ma wpływu w ogóle, co najwyżej jeżeli kilsza ma mniejsza czułość na krańcach pasma widzialnego to aberacja może być słabiej widoczna ale zawsze pozostaje taka sama - ponieważ jest to cecha obiektywu a nie kliszy.
Odpowiedz
Bocian, a dlaczego widzisz aberrację na jasnych gwiazdach, a na słabych już nie?

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
Cytat:dlaczego widzisz aberrację na jasnych gwiazdach, a na słabych już nie
Tu decyduje czułość odbiornika - w tym przypadku oka które reaguje powyżej pewnego progu pobudzenia. Generalnie aberracja może być mniej lub bardziej widoczna w zależności od czułości odbiornika (oka, kliszy ccd) w określonych zakresach długości fal ale sama jako taka jest ściśle określona przez konstrukcję obiektywu i nie jest zależna od czasu naświetlania. Długość czasu naświetlania może ją bardziej lub mniej pokazać ale nie zmieni jej gdyż dla danego obiektywu jest po prostu stała i określona już na desce projektanta.
Odpowiedz
Wspomniany wyżej refraktor jest już dostępny w  DO. Smile
Choć brak jeszcze informacji na stronie-cena coś koło 3500 pln.(za samą tubkę oczywiście).
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
juz jest na stronie DO

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shoppi...a8f23cda7d
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości