Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CASSINI
Panie i Panowie zaczynają sie bajkowe zdjecia ;D
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap040531.html
NPZ TAL 1 Mizar 110/805 + BPC 7x50
Odpowiedz
(31.05.04, 06:40)mizar link napisał(a):Panie i Panowie zaczynają sie bajkowe zdjecia ;D
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap040531.html

to ma tragicznie spieprzony kolor, tłumaczą się jakimś innym zestawem filtrów, ale zróbcie tylko 'auto equalize' - kolorek wraca, choć zaszumiony

- - -

na razie oglądamy zdjęcia z Narrow Angle Camera (reflektor 2000mm ogniskowej, pole widzenia 0,35°), ale jak Cassini podleci bliżej myslę, że bardziej urokliwymi fotkami będą te z Wide Angle Camera (refraktor 200mm, pole widzenia 3,5°) - pierścienie mogą wtedy bajecznie wyglądać

szkoda, że nie ma kamery o polu widzenia np. ok. 45°, albo nawet jakiegoś rybiego oka...

tutaj przykład - 1 lipca 2004, godzina 7:00 naszego czasu, 45° pola widzenia

jak mówię rybie oko, to chciałbym takie zdjęcie (FOV=120°)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
kolejne zdjecie

[Obrazek: PIA05400.jpg]
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
fajne przeźroczyste pierścienie...

Cassiniemu by kopara opadła, ale ja chcę więcej ;D
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Zobaczcie lepiej ostatnie zdjęcia ;D ;D :o
Odpowiedz
(03.06.04, 18:49)Maquis link napisał(a):Zobaczcie lepiej ostatnie zdjęcia ;D ;D :o
jedno wrzuce na forum
[Obrazek: PIA06061_modest.jpg]
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
Łał, ale genialnie widać te słabe księżyce naszego Sata. A już szczegóolnie Pandora. :o
Odpowiedz
już niecałe 2 dni do PHOEBE!! Czekamy na fotki z kilkunastometrową rozdzielczością... Wink

a na razie jest takie coś:

[Obrazek: PIA06062.jpg]
Odpowiedz
(09.06.04, 20:50)Bartolo link napisał(a):już niecałe 2 dni do PHOEBE!! Czekamy na fotki z kilkunastometrową rozdzielczością... Wink

a na razie jest takie coś:

[Obrazek: PIA06062.jpg]

Ciekawie wygląda Smile
Tak trochę Mimasowo Smile
Czyżby Death Star II? Smile
Odpowiedz
(09.06.04, 21:40)Maquis link napisał(a):Czyżby Death Star II? Smile

A niech to, rzeczywiście. No to ja lecę przepić swoje oszczędności, bo jak chłopaki odpalą promień, to na co mi one...

A te niby pierścienie, to przecież normalna płyta gramofonowa, tylko specyficznie oświetlona (o ile młodzi wiedzą, co to jest taka płyta) Tongue.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości