Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór programu do LongExp.
Panowie,
jakiś czas temu zabrałem się za próby robienia serii zdjęć DS moją Vestą SC. Program którego do tej pory uzywam, to K3CCDTools.
Jeśli chodzi o zgrywanie filmików "planetarnych" - nie mam żadnych zastrzeżeń, jest bardzo dobrze. Wybieram i ustawiam długość filmu jaki chcę nakręcić, ilość powtórzeń i interwał czasowy dla zgrywania kolejnych filmów.
Ale - kiedy chcę taką sama procedurę zastosować dla Long Exp, to już nie działa tak, jak bym sobie tego życzył. Nie odpala mi się automatycznie kolejna klatka do naświetlania. A kiedy zrobię to ręcznie (tzn. kliknę "Play"), to nowa fotka zgrywa się do poprzedniego filmu. To tak ma być? Wydawało mi się, że powinno być tak, jak z tymi planetarnymi:
- ustalam parametry; czas naświetlania, ilość ekspozycji i interwał czasowy między nimi. I w efekcie chciałbym otrzymać kilka/kilkanaście odzielnych filmów (z jedną klatką) które będę mógł poddać dalszym katuszom.

Update.
Chciałoby się powiedzieć RTFM!
W helpie jak byk napisali: "Record – Starts capture process. The frames are captured only if Preview button is pressed".
Sprawdziłem - wybrałem 3 sek exp, 10 razy co 5 sekund. naxisnąłem REC, nacisnąłem PREVIEW i poszło...
Program w wersji 1.1.7541 zgrywa kolejne ekspozycje do jednego pliku AVI - jako kolejna klatka. Mozna to potem na bitmapki podzielić AviToBitmap.

Update II
Do tej pory byłem przekonany, że "LX Batch", to coś tylko dla telepów LX Meade. Jakoś tak mi się ubzdurało. Ale jak już czytam instrukcję...
Skopiowałem z katalogu z zainstalowanym programem plik "LXSampleBatch.txt" i otworzyłem w okienku "Long Exposure". Tam były zaznaczone 2 przebiegi - 4 20 AMP_ON, czyli 4 razy po 20 sek Amp włączony i 15 40 AMP_OFF, czyli 15 razy po 40 sek przy Amp wyłączonym. kliknąłem ikonkę RUN (żółta błyskawica) i jedzie! Ale wygoda!
I ja chciałem złe słowo powiedzieć...

Panowie - jakiego softu Wy używacie do takich celów?
PS.
Czy widzieliście juz zapowiedź K3CCDTools2? Podobno bajer - i tylko 35$.
A wersja darmowa została wzbogacona o dłuższe wyświetlanie tabliczki reklamowej i obowiązkowe (przy uruchomieniu) kliknięciu guzika "Yes, Agree".
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
No, autor zaszalał. Najpierw ograniczenie "trwałości" ostatnich wersji, teraz to... Z drugiej strony 35$ to nie dużo, tylko pytanie co dostaniemy w zamian. Zawsze można skorzystać ze starszej wersji (pewnie dlatego autor tępił udostępnianie ich gdzie indziej Wink), albo co jakiś czas pobieranie nowego klucza. Chyba że zechce ściągnąć więcej kasy i przestanie udostępniać darmowe klucze. :-\ Czas pokaże.

Bielack, k3ccd jest faktycznie troszkę zakręcone przy zgrywaniu w SC. Trzeba tylko uważać żeby mieć wciśnięty "record" bo inaczej program wyświetli efekt naświetlania, ale nie zapisze go. Straciłem tak 10x60s M44, a potem na powtórkę nie było czasu bo chmury szły Sad Ale to dlatego że po guziku trudno poznać czy jest akurat włączony czy nie.
No i jest to chyba jedyny program który obsługuje mod SC pod winxp Smile
Odpowiedz
(11.03.04, 20:35)Wojtek Koznowski link napisał(a):No i jest to chyba jedyny program który obsługuje mod SC pod winxp Smile
A AstroVideo?
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
warto spróbować Astrosnap . Jeżeli nie sprawia on kłopotów dla takiej nogi jak ja , to myślę że warty jest zainteresowania Smile W wersji podstawowej jest darmowy , no i działa pod XP .
Odpowiedz
W tej chwli nie działa już pobieranie nowych 35-dniowych kluczy. Po prostu pobranie jeszcze raz softu powoduje komendę skorzystałeś juz z wersji. Moze ktoś ma namiary na downloadsy pierwszych darmowych wersji k3ccd?

Co do astrovideo to trial jest 21 dniowy.
Pozdr.
Odpowiedz
Andrzej, tobie chyba chodzi o k3ccd 2. Ten jest po prostu 35-dniowy i koniec, darmowe klucze są do jedynki (właśnie sobie ściągnąłem nowy klucz i działa).
Czekałem na k3 wersję 2.1 bo ma być kolorowy podgląd dla trybu raw, ale Bielack odkrył programik QCfocus i tam już ten bajer jest, więc chyba daruję sobie kupowanie Smile
Odpowiedz
Wojtek, to prawda - QFokus ma kolorowy podgląd trybu RAW, ale próbowałeś skladać z QF zdjęcia? Ja wczoraj próbowałem i jakoś cienko mi szło - B&W tylko.
Ale może cos źle klikam Wink
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
(02.07.04, 15:06)Andrzej Lysy link napisał(a):W tej chwli nie działa już pobieranie nowych 35-dniowych kluczy. Po prostu pobranie jeszcze raz softu powoduje komendę skorzystałeś juz z wersji. Moze ktoś ma namiary na downloadsy pierwszych darmowych wersji k3ccd?

Mam na 100% gdzieś strsze K3CCD jak chcesz to wysle Ci mailem
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
(03.07.04, 14:05)Bartek link napisał(a):Mam na 100% gdzieś strsze K3CCD jak chcesz to wysle Ci mailem
Ja mam ze starej plyty wersje 1.0.3.320.
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości