Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak psia pogoda to czas ruszyć na łowy Jowiszy
Pogoda od paru dni podła, że psa nie wygnasz na ulicę, a co tu dopiero mówić o wyjeździe do puszczy. Zdecydowaliśmy więc wczoraj z Waldkiem, że przetestujemy LX-a 200 10" na okoliczność astrofoto planet. Sprawa zaczęła się robić o tyle pilna, że czas łowów na Jowisza i Saturna dobiega końca. Uzyskany wynik był po obróbce w RegiStax-ie (wszystko w trybie auto) na tyle zadawalający, że Waldek mówi co tam dawaj na forum najwyżej nas obśmieją. No to daję i niech tylko, który  spróbuje nas obśmiać.<br>Z Saturnem nawet nie próbowaliśmy okres na Saturna mamy już raczej w tym roku za sobą. Chyba, że w ciągu paru dni zdarzy się jakiś super seeing zaraz po zachodzie Słońca<br><br>Dla porządku<br>1.Seeing 2 ( w 6 stopniowej skali)<br>2.Momentami porywisty wiatr<br>3.Ognisko główne LX-200 10"<br>4. 2-wu godzinne schłodzenie teleskopu.<br>5.Teleskop lekko nie skolimowany<br>6.Kamera TuoCam<br>7.Czas rejestracji 40sek.<br>8. Miejsce Poznań obrzeża centrum. Duży taras.<br>9.Widoczny księżyc faza 60%, a z gwiazd Capella oraz ledwo CastorA i Pollux.<br><br>[Obrazek: Jowisz1004.jpg]<br><br>No i oczywiście jak na złość ani cienia żadnego z księżycy ani WCP nic goły Jowisz jak go Pan Bóg stworzył.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Eeee, Mirku, toś to kupa jak na 10" Wink Wink Wink Wink
Odpowiedz
Ja i tak ci nie wierze Smile już raz mnie nabrałeś i teraz już nie przekonasz mnie że to Twoje zdjęcie.<br><br>
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Następnym razem gwarantujemy znacznie lepsze zdięcie.<br>Przy wczorajszej pogodzie to 10 cali tylko przeszkadzało, ale przekonaliśmy się że możliwośći tego sprzętu są spore.<br>Waldek
Odpowiedz
Chłopaki, ja tylko żartowałem. Sam doskonale wiem, że jak pogoda jest cienkawa, to niewiadoco co by się robiło, to i tak efekty są średnio zadawalające. Jestem pewien, że jeszcze nie raz zobaczę super fotki z Mirkowego SCT.<br><br>Pozdrawiam
Odpowiedz
Bartek wrote:<br><br>"Ja i tak ci nie wierze Smile już raz mnie nabrałeś i teraz już nie przekonasz mnie że to Twoje zdjęcie."<br><br>Po prawdzie to masz rację zdjęcie robione jest moim teleskopem ale Waldka kamerą. Czyli wspólne. Czekam na kamerę przemysłową wysokiej rozdzielczości z wyjściem S-Video. Tylko co by Jowisz nie odpłynął w siną dal bo będzie trzeba czekać do jesieni na robienie fotek
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Nooo i to jest kolor prawdziwy Wink))<br>Czekam na zdjecia w lepszych warunkach atmosf.<br><br>Potencjal w 10" to na pewno jest niemaly!
Odpowiedz
Adamie z kolorami nic nie kombinowaliśmy w ogóle to praktycznie poza standardową obróbką w RegiStaxie tośmy nic z tym nie robili bo nie umiemy. Dzisiaj spróbujemy chwycić Saturna, Jowisza i zakrycie może z tego zakrycia uda się jakiś fajny filmik zrobić zobaczymy. Sprzęt chłodzi się już od 4 godzin na dworze . Ponownie go skolimowaliśmy bo się jednak odrobinę rozjechał. Niestety na jakiś super seeing ciężko liczyć a i Saturn jest już dośc daleko.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
No to fajnie! Wrzucajcie od razu na forum!<br>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości