Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolid 2004-02-20
(21.02.04, 03:28)Lukasz Wojtyniak link napisał(a):Właśnie też go widziałem tyle że jak mi mignął przed oczami poniżej Jowisza. Był biały i jakby z domieszką czerwonego, ale nie widziałem dokładnie bo leciał szybko.

u mnie byl wyraznie niebieski... wydaje mi sie ze wokol niego byl wąski czerwony pierscien cos a la halo... ale ja mam kiepski wzrok... poza tym szedlem wyrzucic smieci wiec bylem w srodku osiedla i latarnie swiecily mi w oczy Smile
Odpowiedz
A ja myślałem że ty byłeś na obserwacjach... Wink
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
Cytat:bolida z 23:45 (zdaje się) widziałem dopiero we Lwie jak znikał, wcześniej jakoś nie
Też około 23:45-23:50 widziałem bolida tylko ten akurat leciał wolno mniej więcej od 60st nad horyzontem na N przez Kasjopeje tak do 15st nad horyzontem gdzie znikł. Miał jasność porównywalną z Jowiszem (noo może był troszeczkę słabszy).
Pozdrawiam! Piotrek
Odpowiedz
Znaczy to że to był jeszcze inny bolid o tego który leciał w Warszawie z zenitu i we Lwie zniknął.?? W mordee jeżeli tak do przeżyliśmy jakiś atak bolidów na Polske Wink ;D.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
nie przejmujcie sie w Polske, Kraj Wybrany, nic nie uderzy.... najwyzej walnie w Imperium Szatana Wink
Odpowiedz
Z drugiej strony lepiej żeby gdzieś walło Wink, bo wtedy chyba wiara by się przejęła kosmosem, a tak tych, którzy lookają mają za idiotów.
Odpowiedz
jak walnie wszedzie tylko nie w Polske, to moze spelni sie wielka przepowiednia Nostradamusa: http://www.wielkarzeczpospolita.net/
Odpowiedz
Pamiętacie film Armagedon lub Dzień Zagłady. Tam też wszystko się zaczeło od małych kawałków spadających na Ziemię...
pozdrawiam
Odpowiedz
Nic nie mów, mi się dziś śniło że na Lublin spadł deszcz meteorytów i rozwałiło całe miasto. Nie wiem czy przeżyłem, bo więcej nie pamiętam....
Odpowiedz
Wracając do bolidów, to w nocy z 19/20 luty o godzinie 0:36 widziałem pionowo lecacego bolida. który rospadł się na tle gwiazdy Nu Hydra. Nie potrafie podać gdzie sie rozpoczął, ale zostawił krótkotrwałą smugę i rozpadł się na 5, 6 jasnych kawałków lecących dalej jak grść iskier jak irydium każda.
Pisze dopiero teraz bo miałem problemy z internetem, a potem oczywiście byłem w Borucinie.
W Borucinie 21 luty 21-22 godz.widziałem 3 jasne meteory w zenicie, które miały bardzo krótkie ślady ale były bardzo jasne.
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości