Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz, Księżyc i Słońce 16.04.
Przebolałem strate mojego Toucama i kupiłem nowego. Zaraz jak przyszła paczka rzuciłem sie na Słońce. Ale miałem cosik pecha bo niewiele tam plamek było : zaledwie jedna na środku tarczy, która sie rzucała w oczy. Długo nie mogłem jej namierzyc w monitorze ale jakos mi sie udało. Efekt jest raczej przecietny, no ale sama ta plama była niezbyt podniecająca.

[Obrazek: slonce16042003.jpg]

Jak sie zciemniło zapolowałem na Jowisza. Seeing był dobry, do tego dołożyłem Barlowa 2x co dało mi F=2500mm i f/27,8. Wynik mnie bardzo zadowala. zważywszy że to tylko 9cm lusterko.

[Obrazek: jowisz16042003x2.jpg]

Probowałem tez zrobic pikna mozaike Księzyca w pełni ale cos mi nie wyszło Wink Księzyc jest cały podziurawiony ale nie kraterami.

[Obrazek: mozaika16042003mala.jpg]

Mam nadzieje ze bedzie pogoda w swieta i sie troche podszkole, bo  tego Księzyca nie moge przebolec, zwłaszcza ze meczyłem sie z nim z 2 godziny. Smile
Pozdrav
Małek
Odpowiedz
Małek,<br><br>Jowisz jest fajny jak na tak małe lustro. Co do Księżyca to ja się sporo z nim męczyłem i obecnie jak go nagrywam przez ccd to dodatowo zakładam reduktor ogniskowej, ponieważ wtedy jest go dużo łatwiej złożyć w całość. Efekty możesz zobaczyć na mojej stronce.<br><br>Pozdrawiam
Odpowiedz
Jowisz moim zdaniem całkiem całkiem na taki seeing to Barlow tylko przeszkadza spóbuj bez Barlowa, a że Jowisz będzie mały to co z tego.<br><br>Tak przy okazji coś ty robił "zimą" nad morzem :-)
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Wczoraj nie przegapiłem okazji i też zrobiłem mozaikę<br>łysego w pełni z sześciu ujęć . Użyłem Obiektywu Sonnar 300, z telekonwerterem 2x. Jednak seeing był<br>do niczego, akurat wystarczał na pełnię.
Odpowiedz
Reduktor ogniskowej bardzo by mi sie przydał, ale niestety go nie mam. Sad<br><br>Do Mirka:<br>Jowisza robiłem tez bez Barlowa, jeszcze go nie obrobiłem. Ale przy F=1250mm jest on za mały na jakies szczególy, już to przerabiałem. Bardziej odpowiada mi obraz z barlowem x2. Jak obrobie tamtego Jowisza to go  tez zamieszcze.<br>Pozdr
Odpowiedz
A jak obrabiasz zdjęcia? Czy Jowisz byl "robiony" Registaxem albo innym Astrostackiem?<br>Pozdrawiam
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz
No jowiszek jest naprawde dobry - musiales trafic na dobre warunki pogodowe, albo to ta nowa kamerka  ;D<br><br>pozdrowionka
Odpowiedz
No Kuba, ten Jowisz to taki z wysokiej półki!<br>Na stronie miłośników ETX`ów mało który jest lepszy (tylko te robione 125, a i to - nie zawsze Wink ).<br>Tylko pogratulować... nowej kamerki ;D<br>Tutaj te fotki ETXowe:<br>http://www.weasner.com/etx/guests/2003/g...anets.html
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Brawo Kuba. A mówili, że niby takie plastikowe bzykadełko z tego ETX'a, a Jowisz jak malowany! ;D
Odpowiedz
Dzieki za mile slowa. Faktem jest, że atmosfera byla wczoraj bardzo stabilna, czego juz dzis powiedziec nie moge. Wlasnie jestem na balkonie i pstrykam ale juz widze ze z jowisza nic nie bedzie Sad Moze znow sprobuje ksiezyc, ale troche zimno sie zrobilo  >Sad<br><br>Piotrko: jowisza potraktowalem registaxem, wrzucilem tam jakies 100klatek z 300, ekspozycja 1/33 sek, gain niski.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości