Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HST ma zostać
powód jest taki jak już pisałem:

(13.02.04, 19:28)Bartolo link napisał(a):deorbitacja wiąże się z tym, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo ofiar w ludziach przy samoczynnej deorbitacji - oszacowano je na 1:700 !!!
Hubble jest wielki, sporo części ma szansę dolecieć do powierzchni Ziemi, najgroźniejszy jest tytanowy szkielet trzymający konstrukcję oraz lustro (takim lusterkiem nikt nie chciałby dostać w głowę)

zgodnie ze swoim statutem NASA zobowiązuje się do bezpiecznego sprowadzania na Ziemię satelitów jeśli prawdopodobieństwo zranienia człowieka jest większe od 1:10000, a tu mamy 1:700

nikt nie mówi o deorbitacji sprawnego Hubble'a, ani o jego deorbitacji rok czy dwa po zakończeniu (z przyczyn technicznych) jego misji, tyle to sobie bedzie mógł latać, jest na wysokiej orbicie... sęk w tym, że kiedyś w końcu spadnie na ziemię i trzeba się tym problemem zająć od razu

a czemu Hubble spadnie?

na tym wykresie: http://www.heavens-above.com/issheight.asp jest pokazana wysokość ISS nad ziemią, jak widać stacja ciągle przybliża się do Ziemi, a te "pyki" co ją podnoszą to działania prewencyjne - np. za pomocą odpalenia silniczków sojuzów.

Hubble jest na 600 kilometrach, ale nie będzie tam wiecznie
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Czyli ISS spada. Trza coś zrobić albo się tam pozabijają ;D ;D ;D
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Też chciałem zwrócić Wam właśnie uwagę na te spadanie ISS- coś mocno w ciągu ostatnich 12 miesięcy podupadła.
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
(07.03.04, 15:04)Adam link napisał(a):podupadła
;D ;D ;D
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Polecam przeczytac to: http://news.astronet.pl/news.cgi?4063
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Ej, bez jajów: oni się tam pozabijają. Albo, zamiast wielu małych pyków zrobić jedno wielkie pierdnięcie ;D żeby ISS podwyższyła orbitę, albo zwiększyć jej prędkość. Chyba raczej to pierwsze jest bardziej realne i bardziej perspektywiczne, bo nawet jeśli jakoś (jak?) przyspieszyło by sie ISSkę, to jeżeli jeb..... by mocno na Słońcu, to atmosfera puchnąc może znowu zacząć hamować :-\ a jakby dało się ją wyżej to może mniej ją dosięgnie...... Właśnie, na jakiej wysokości kończy się 'maksymalnie w porywach ;D' atmosfera Ziemii???
Jaaakieś durnoty gadam Wink
Polecam poczytac artykul w "Swiecie Nauki" nr 5/04 na str. 8.
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Dzis zupełnie przypadkowo zajrzałem na nasa tv. Wypowiadał sie akurat szef nasa. Z tego co zrozumiałem nasa planuje misje naprawczą HST, z tym że za pośrednictwem robotów sterowanych z ziemi.
Pozdrawiam Mak 127, BPC 20x60 Mój Twitter Moja galeria
(03.06.04, 01:54)Mateusz_S link napisał(a):Dzis zupełnie przypadkowo zajrzałem na nasa tv. Wypowiadał sie akurat szef nasa. Z tego co zrozumiałem nasa planuje misje naprawczą HST, z tym że za pośrednictwem robotów sterowanych z ziemi.
www.space.com/news/hubble_robotic_040405.html
Czy ktoś z was wie coś nowego o HST
Newton Synta Skywatcher 114/900mm
Aparat lustrzanka Practika BCA + statyw

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości