Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artykuł - "Wolontariusz odkrył asteroidę"
Remaining 17 unreviewed images out of 128 downloaded

Image Status: AVAILABLE
Current Time is 2004 Feb 13 11:24 UT.

The Spacewatch 0.9m telescope is OPEN.

Last Download: Feb 13 09:36 UT .
** Number of images downloaded for current region: 16.

**Typical region has 160 images. If posted number less than 160, then more images may coming soon OR images discarded due to poor seeing. If the number is 160 and the telescope is still open, expect the next region to download within 2.5 hours of the last download time.

1. Jest napisane, że fotki sa dostepne.
2. Klikasz na "Rewiev Tool" i czekasz łaskawie aż ci przeslą fotke tylko dla Ciebie, ale nie za bardza sie kwapią i maksymalnie kilka ci tylko dadza aby wszyscy mogli sie załapać.
Ja ostatnio znalazłem objekt obok mojego ale mi nie zaliczyli, bo zaznaczyłem nie swój. Ale chyba to był jakiś znany bo nie umieścili go w statystykach. Poki co czekam chyba że mam szlaban. >Sad
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Dziękuję!
Przesłali mi dziś rano 2 fotki Big Grin i zamknęli teleskop :Smile
Zaznaczyłem nawet 1 obiekt Smile ale raczej FMO z tego nie będzie :Smile
Pozdrawiam! Piotrek
Odpowiedz
Ale czy sprawdziłeś potem "VIEV SUBMISSIONS" A POTEM "VEIW OBSERWER'S COMMENTS" tym pierwszym jest do potwierdzenia dla ciebie a w drugim komentarze czy to sa FMO czy raczej pomyłka i dlaczego.
Mi nic dziś nie przysłali, próbowałem kilka razy się logować ale się nie załapałem na foty.
Odpowiedz
Po kliknięciu na "VIEV SUBMISSIONS" są to poprostu dwie zlewające się gwiazdki, które są bliosko siebie i tylko wyglądały jak jakaś kreska . Oczywiście dziękuję za tą informacje bo nie wiedziałem co trzeba zrobić żeby widzieć te animacje ;D A tak wogóle to te animacje później należy skasować?

Po 5 min zmieniam i sam sobie odpowiadam Smile - to sie samo kasuje po wejściu na viev submissions i wyjściu z tego a potem po wylogowaniu się ;D
Pozdrawiam! Piotrek
Odpowiedz
Jak stwierdzisz, że jednak FMO, to rozsyłasz jeszcze do potwierdzenia. "RESUBMISSIONS" czy coś takiego i wtedy albo ci zaklaszczą albo napisza dlaczego się mylisz. Ja się myliłem ale jak mi się uda to wam pokażę co było na animacji.
Odpowiedz
Number of total reviewed images
Number of total candidates
Number of total resubmissions
Average number of candidates per image
Resubmission rate
21
18
2
0.9
11 %

Dzis dałem czadu, analizowałem az 17 fotek.
Nawet jedną zaryzykowałem uznać ale tak jak myślałem"
"Observer's comment: Trail probably caused by a cosmic ray "

Mam na kompie zgrane animacje.

Odpowiedz
Gratuluję udanej nocki! 17-woow!
Ja dzisiaj przeanalizowałem tylko 3 i łacznie mam 7.
Wiem już, że po zaznaczeniu gwiazdki, która jest w różowym kółeczku i zobaczeniu jej ruchu w animacji w "view submission" nie ma co zgłaszać odnalezienia FMO Big Grin
"Candidate seems to be an FMO but has indistinct endpoints, hence we cannot determine length of trail for measurement. Object not found in passes 1 or 3 so we had to discontinue recovery efforts."
Pozdrawiam! Piotrek
Odpowiedz
Nie zaznaczaj tych już zaznaczonych.
Szukaj kresek, które nie będą śladami promieniowania kosmicznego, błędu kamerki lub przelotem samolotu jakiegoś.
Zalicz ten quiz. Jak będziesz miał 10/10 dobrych to da ci rozeznanie.
Kreski wyraźnie równe zaznaczamy. A jak będzie tylko na jednej focie z animacji to znaczy że to jest FMO lub prawie Wink.
Do dzieła.
P.S.
A dostałeś obrazki z zaznaczonymi galaktykami ? Bo ja już 2 i teraz wiem jaki obszar nieba zajmują foty. Moge porównać.
Można tez galaktyki pomylić z asteroidami jak będą focone z profilu. Wink

Odpowiedz
Przed zarejestrowaniem robiłem sobie "fmo identification tutorial" i 3x quizik (szkoda, że mają tylko 1 zestaw).
Co do tych zaznaczonych to ciekawość zwyciężyła i zaznaczyłem gwiazdkę w różowym kółeczku a gdy na animacji jeszcze tak fajnie widać było, że się porusza to... :Smile Smile było to takie prawie, prawie malutkie fmo Wink
Dostałem z galaktykami: NGC 2624 i 2625 Smile
Pozdrawiam! Piotrek
Odpowiedz
Miałem dziś rano problem z tą stronką FMO.
Gdy chciałem wczytać "next" to mnie wywalało, że jestem niby zalogowany 2-gi raz. Nie dawał fotek - dostałem tylko 5 szt. a miałem ochotę na więcej.
Napisałem do "webmastera" i mi ładnie odpowiedzieli z kulturą, że pracują nad tym itd.
Może jutro rano będzie lepiej. ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości