Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżyc w registaxie - pierwsze próby
sorki ze pytam ale co to jest ten seeing .Pomózcie wytłumaczcie mi to PLIS
Odpowiedz
Mi pasi podpisywanie kraterów faja sprawa przynajmniej dlamnie sie czegos naucze TongueSmile
Odpowiedz
Tak, na pewno sie w ten sposob nauczysz! Wink<br>Na mglawicach proponuje opisywac co jasniejsze gwiazdy - tez bedzie edukacyjnie - nauczysz sie nieba Wink<br><br>A tak powaznie - nauczysz sie tylko wtedy, kiedy bedziesz musial sam odnalezc obiekt - a nie na takim z "tabliczka"!<br><br>Seeing - najprosciej okreslajac - to warunki przejrzystosci i stabilnosci atmosfery, co w efekcie przeklada sie na jakosc obserwacji (im lepszy tym wieksze powiekszenia mozesz uzywac).
Odpowiedz
PiotrPe wrote: <br><br>"Mirek, ładnie Ci kot daje popalić"<br><br>Tak od wczesnej jesieni do późnej wiosny ale idzie się przyzwyczaić no i Księżyc można parę chwil pooglądąc:-)<br><br><br>
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Cytat:Tak, na pewno sie w ten sposob nauczysz! Wink<br>Na mglawicach proponuje opisywac co jasniejsze gwiazdy - tez bedzie edukacyjnie - nauczysz sie nieba Wink<br><br>
<br><br>Ja jednak sobie podpisuje to co potrafię zidentyfikować. W ten sposób można się nazw nauczyć. Jednak zawsze pozostawiam oryginał.<br>
Odpowiedz
Dzieki za seprmułowanie seeinga .Bede sie  uczy jak tylko sie baedzie dało .Dzieki
Odpowiedz
Cytat:Tak, na pewno sie w ten sposob nauczysz! Wink<br>Na mglawicach proponuje opisywac co jasniejsze gwiazdy - tez bedzie edukacyjnie - nauczysz sie nieba Wink<br>
<br>A żebyś wiedział. Kiedyś na początku fotografując gwiazdozbiory, rysowałem sobie na zdjęciach ich kształty. Bardzo pomogło mi to potem w ich identyfikacji w polu. Nie mówię tu o Kasjopeji czy niedźwiedzicach ale o tych ciemniejszych np. Raku, czy Żyrafie. Zgodzę się natomiast z Tobą, że napisy przesłaniają czasem jakieś szczegóły.<br><br>pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
Często na stronach NASA i na astrofoto spotykam 2 wersje - z napisami i bez. Można po prostu dać dwie edycje - jedną edukacyjną z podpisami i drugą deluxe bez podpisów dla maniaków obrazu i odszukiwania szczególików przez lupkę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości