Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starry Night Pro 4.5 - FOV
Chcę ustwić prostokątny wskaźnik pola widzenia np 9 x 6 stopni i nie potrafię. Instrukcja obsługi jest trochę lakoniczna w tym temacie. W wersji 4.0 było to bardzo proste. Czy ktoś wie jak to się robi w 4.5?
Odpowiedz
Sorry ze nie calkiem na temat ale chcialbym sie dowiedzic Jakie sa roznice pomiedzy wersja snp 4.0 i 4.5. czy warto ja kupowac i z jakiego wzgledu? Mam w chwili obecnej snp 4.0.
Odpowiedz
Podstawowa różnica to to, że ustawianie wskaźnika pola widzenia nie jest tak intuicyjne jak w v4.0 Wink
Niedawno zainstalowałem i rozgryzam. Jedno jest pewne; na moim Athlonie 2500+ z 512 RAM działa dużo płynniej niż 4.0.

A info ze strony producenta mówi:
New version 4.5 features include enhanced observation planner and logs; equipment list to store all scopes, binoculars and accessories; and LiveSky™ panel with up-to-date images of sunspots, auroras and weather patterns around the globe from ground and space-based observatories. Navigate and open your saved Starry Night files easily with the new "Favorites" panel. Now with more than 2 1/2 hours of video multimedia featuring dramatic, accurate visualizations of astronomical objects and phenomena and engaging guest experts.

Odpowiedz
(01.02.04, 19:41)Togal link napisał(a):Chcę ustwić prostokątny wskaźnik pola widzenia np 9 x 6 stopni i nie potrafię. Instrukcja obsługi jest trochę lakoniczna w tym temacie. W wersji 4.0 było to bardzo proste. Czy ktoś wie jak to się robi w 4.5?

kliknij prawym guzikiem myszki w dowolnym punkcie horyzontu. Pojawi sie menu rozwijane. Jedna z opcji tego menu to: ADD FOV indicator.

A teraz moje pytanie:

jak FOV indicator wylaczyc ? ;D ???
Odpowiedz
Wskażnik możesz wyłączyć klikając na zakładkę FOV (pionowy pasek z zakładkami po lewej stronie ekranu). Tam też można go włączyć. Tutaj nie ma róznicy pomiędzy wersją 4.0 i 4.5.
Rożnica jest taka, że w 4.0 można było dodać "rectangular FOV indicator", czyli prostokątny wskaźnik pola, podając dwie wartości w stopniach: szerokość i wysokość. W 4.5 tego nie widzę.
Odpowiedz
Hej Togal w jednej z opcji FOV do ktorej podalem jak dojsc jest rectangular FOV i dokladnie jak piszesz podajemy jego szerokosc i wysokosc. Moze mamy rozne wersje SPN ja wczoraj upgradowalem swoja z 4.5 do 4.52, nie sprawdzalem czy rectang. indicator byl wczesniej

PS

powiedz mi jeszcze jak zdefiniowac okulary jakie mam w swoim telepie bo je wlasnie chcialbym uzywac jakos FOV indicator ?

--------------------------------------

dodane

Soory juz wiem jak z jest z tymi okularami.
Wybieramy z menu FOV pozycje Finderscope i tam klikamy na EDIT. Dodac mozemy jako pozniejsze FOV indicator praktycznie co chcemy: okulary, barlowa, szukacz, ccd..etc
Odpowiedz
(08.02.04, 10:20)Michu link napisał(a):Hej Togal w jednej z opcji FOV do ktorej podalem jak dojsc jest rectangular FOV i dokladnie jak piszesz podajemy jego szerokosc i wysokosc. Moze mamy rozne wersje SPN ja wczoraj upgradowalem swoja z 4.5 do 4.52, nie sprawdzalem czy rectang. indicator byl wczesniej.

Dzięki Michu. Po zmianie na 4.5.2 menu pod prawym przyciskiem myszy się zmieniło i działa OK. Big Grin

Odpowiedz
Ja troche z innej beczki - czy podlaczal ktos z Was moze teleskop Meade z Autostarem do Starry Night Pro 4.5 ? Skąd zdobyć plugin do SNP 4.5 umożliwiający wsółprace z Autostarem. Na jakims forum wyczytałem, że z Meadem działa tylko wersja SNP 4.x sprzedawana razem z LX200. Wiecie cos o tym ?

------------------
Update

Sprawa sie wyjasnila - dzieki Smile

Odpowiedz
ja mysle ze wystarczy sn 4.0
Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości