Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA Poznań
Przypominam że kolejne spotkanie PTMA będzie 4 października.
Namiary te same Wink Smile.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
Witajcie !
Uczestniczyłem w poznańskich spotkaniach PTMA jakieś 3 lata temu przez ok. rok. Kupiliśmy wtedy z kolegą Piotrkiem teleskop Bresser 114/500 a namiary na ten sprzęt dostaliśmy chyba od Pana Romana Todka (pozdrawiam). O ile dobrze pamiętam przywieźliśmy go z okolic Potarzycy. Potem okazało się, że w praktyce telep był dość kiepskiej jakości ( facet kupił go do podglądania sąsiada !) i po kilkunastu obserwacjach sprzedaliśmy go na allegro, wstrzymując obserwacje.
Ale jednak pasja wędrówek po niebie nie zanika tak szybko... Od niedawna mam net i znów trafiłem DO WAS.

Jednak coś w Poznaniu się dzieje. Smile

Zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego poznańskie PTMA nie ma spotkań na ul. Słonacznej ?!? Tam są teleskopy Big Grin. Dom kultury Krąg to chyba najgorsze miejsce.

Przeglądając inne siedziby PTMA w kraju albo trafiam na planetaria albo na obserwatoria.... - w większości przypadków.

Czy Poznański uniwerek jest aż tak dumną instytucją że nie może użyczyć jednego ze swoich tekeskopw raz w miesiącu na 2 godziny ? i to nie zawsze musi, bo czasami pada... Wink

co WY na to ?

Pozdrawiam
Marcin Wiśniewski
Celestron C4-R 102/1000 na statywie drewniamym
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości