Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA Poznań
W poniedziałek, czyli jutro, 2.02.2004 (jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca) o godzinie 17.00 odbędzie się na ulicy Dmowskiego 37 w Domu Kultury KRĄG spotkanie poznańskiego oddziału PTMA.

Na spotkaniu tym pojawią się członkowie oddziału (wraz z konstruktorem planetarium w Potarzycy) i forumowicze: Mirek K., Łukasz Wojtyniak, @ndrew i ja. Wezmę ETX'a, kompa i kamerkę i będę trochę przynudzał o astrofoto z webcamerami. Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam na spotkanie.

pozdrawiam
Odpowiedz
Szkoda że do Poznania mam troche daleko bo z checia bym wpadł na taki "nudny" wykład

Pozdr
DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
(01.02.04, 16:35)DaVe link napisał(a):Szkoda że do Poznania mam troche daleko bo z checia bym wpadł na taki "nudny" wykład

Pozdr
DaVe

Buahaha... Dobre Smile Jak tylko bedziesz kiedys mogł to wpadaj.

A ja zapomniałem dodać że zapraszamy wszystkich z Wielkopolski: z Leszna, Piły, Konina i innych miejscowości. Jeśli ktos ma chęc to może nas odwiedzić i z innego województwa - nie ma problemów Smile

pozdro
Odpowiedz
Tak sobie myślę, że w przyszłości, kiedy kamerki i aparaty cyfrowe będą dostępne dla każdego miłośnika astronomii, ten dział naszej miłośniczej działalności będzie głównym motorem napędowym pomagającym przyciągnąć nowych obserwatorów.
To właśnie zdjęcia obiektów astronomicznych w bardzo dużym stopniu przyciągają wzrok młodych ludzi i zachęcają ich do obserwacji.

A na forum mamy już kilka doświadczonych osób w tej dziedzinie i sądząc po postępach będzie już tylko lepiej.
Jeszcze kilka lat temu to co robią obecnie amatorzy było dostępne tylko dla profesjonalistów, a postęp w tej dziedzinie jest coraz szybszy.

Tak więc Malek do dzieła. Szkoda, że Wielkopolska tak daleko. Sam z ciekawością bym posłuchał.
Owszem czytam informacje na forum, ale bezpośredni kontakt daje o wiele większe możliwości.

Liczę też na to, że za pewien czas ktoś skusi się i napisze jakiś poradnik dotyczący fotografii kamerkami i opisujący obróbkę takich zdjęć.

Robert
Odpowiedz
Przymierzam się do czegoś takiego od dawna, ale za nic nie mogę znaleźć czasu, a i chęci brak. No i jeszcze jednak doświadczenia brakuje. :-\ Niby wszystkie planety (poza Plutonem) udało mi się w 2003 sfocić, ale nie mogę za nic mówić o sobie jak o doświadczonym astrofotografie.

A co do "wykładu" - będą to zupełne podstawy, czyli co do czego się wkłada, czym sie nagrywa itp. Taki telegraficzny skrót. Dla członków tego oddziału będzie to raczej nowość, więc nie ma sensu zagłębianie się w temat.

pozdro
Odpowiedz
Buuuuu. :'(
Przez blisko dwa lata siedziałem w Poznaniu i nie wiedziałem, że macie tam takie spotkania. Gdybym wiedzial pewno żadnego bym nie opuścił. A tak - siedzę teraz w Łodzi.
Buuuuuuu.

Pozdrawiam,

No i życzę udanych spotkań (na których mnie nie będzię - buuuuuuuuuuu) Smile)
Odpowiedz
(02.02.04, 20:11)gustek link napisał(a):Buuuuu. :'(
Przez blisko dwa lata siedziałem w Poznaniu i nie wiedziałem, że macie tam takie spotkania. Gdybym wiedzial pewno żadnego bym nie opuścił. A tak - siedzę teraz w Łodzi.
Buuuuuuu.

Pozdrawiam,

No i życzę udanych spotkań (na których mnie nie będzię - buuuuuuuuuuu) Smile)

Spokojnie, bylismy dopiero na drugim Smile

Spotkanie sie udało - przyjechał z Potarzycy Andrzej Owczarek, konstruktor amatorskiego planetarium w tejże wsi (http://republika.pl/planpota/start.htm). Omówił co i jak tam działa, z czego zostało zrobione i inne detale konstrukcyjne. Bardzo miły człowiek.

Przybyli tez: 2 inni członkowie OPoz PTMA, Mirek, @ndrew, PiotrPe, Łukasz i ja. Poza tym był KrwawyMisiu (z teleskopy.pl) i jeszcze jeden pan, niezwiazany z PTMA.

Potem nastąpił wstęp do focenia z webem, w moim bardzo amatorskim wykonaniu (cholera, rzutnika nie było >Sad). No i jakoś się rozgadaliśmy o sprzęcie i obserwacjach, że czas się skonczył.

Nieliczni członkowie oddziału Poznań wydali się budzić z wieloletniego letargu - są chętni na każde obserwacje. W oddziale sprawa jest nieciekawa, żadnej kasy nie ma (przynajmniej jest bardzo mało), sprzętu też nie ma. Więc jak tu cokolwiek obserwować? Jestem jednak przekonany, że oddział poznański odżyje, prędzej czy później ale odżyje.

Po spotkaniu poszlismy na symboliczne pyfko/herbate/soczek. Stali czlonkowie musieli sie zmyć, został jedynie z nami dzielnie Jarek Ossowski. Po piwku wrocilismy do domow.

Zapraszam każdego, kto może przyjsc, na pierwszy poniedziałek marca. Miejsce i godzina to samo.

pozdro!
Odpowiedz
>Spokojnie, bylismy dopiero na drugim Smile

Czyli nie aż tak wiele straciłem Smile) Dobre i to

>Zapraszam każdego, kto może przyjsc, na pierwszy poniedziałek marca. >Miejsce i godzina to samo.

To ja sie chyba kiedyś sproszę. W ramach odwiedzania mojej niewiasty ulubionej (która uparła się i studiuje w Poznaniu) tak wycyrkuluję terminy aby jednak się załapać. Nie ukrywam, że chętnie bym z poznańską "bracią astronomiczną" pogadał Smile) Kto wie - może kiedyś wócę do Poznania więc już teraz zacznę sobie grunt astronomiczny przygotowywać Smile

Trzymajcie się,

Marcin
Odpowiedz
Jako, że jutro mamy pierwszy poniedziałek miesiąca informuję, że odbędzie się spotkanie w poznanńskim oddziale PTMA. Miejsce i godzina to samo, co podane w pierwszym poście tego wątku. Kto jest chętny niech przyjdzie. Smile
pozdro!
Małek
Odpowiedz
Kolejne spotkanie poznańskiego oddziału PTMA, po przerwie wakacyjnej, odbędzie się DZISIAJ, tj. 6 września br, o godzinie 17.00, na ulicy Dmowskiego 37 w Domu Kultury KRĄG.

Serdecznie zapraszamy i ze swojej strony przepraszam za zbyt późne powiadomienie. :-[
pozdrawiam
Małek

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości