Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop do astrofoto z webcamem
jak pierwsze bateria, a potem to juz loteria: dysk, wypalone pixele w matrycy, plyta.....<br><br><br>pzdr !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Z moich obserwacji wynika, że najważniejszy w notebookach jest dysk (przy niekompresowanym obrazie), prędkość zapisu na dysk determinuje, czy będziemy mieli opuszczone klatki. Procek też ma oczywiście zaczenie, ale znacznie mniejsze, wystarczy PIII 600-700. Warto też zaopatrzyć się w conajmniej 256 MB RAM (dla Win98), lub 512 (W2k, XP) - lepsze buforowanie danych.<br><br>pozdrawiam
Odpowiedz
Wstyd się przyznać, ale ja nagrywam aviki przy systemie w rozdzielczości 640x480 - bo taki monitor mam do wynoszenia na balkon - szkoda mi soniacza, to wynoszę - uwaga, uwaga: monitor analogowy "Profex" z kineskopem jak żarówka, odświerzaniem jak Neptun i wyglądem jak ruska maszyna licząca... maxymalne co da się wycisnąć z tego cudeńka to 640x480x16 hehe Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Hej,<br><br>Ja swoje pierwsze aviki "kręcilem" na P2 400MHz z 256MB RAM (W2K). Co prawda trzaskałem z prędkością 1fps, ale przecież to i tak nie ma większego znaczenia. Sprzęt hulał aż miło. No i bateria starczała na jakieś 3 godziny!!!<br><br>Pozdrowienia,<br>   Czarek
LX50 10&quot;, ETX-90EC
Odpowiedz
Chciałem dorzucić słów kilka na temat gubienia klatek.<br>To chyba wina nie tylko procesora i dysku ale i oprogramowania. Może głównie ? Zacząłem swoje eksperymenty z programem Astrovideo i  ginęło czasem 80% klatek a komputer 1,7GHz, 256MB RAM i dysk chyba nie za wolny bo sprzęt jeszcze nie ma roku.<br>Teraz próbuję K3 i klatki nie giną.
Odpowiedz
Cytat:To chyba wina nie tylko procesora i dysku ale i oprogramowania. <br>
<br>Czyli co program to obyczaj? A co z samym systemem? Czy ktoś testował pod tym względem? i rzecz kolejna jak jest z oprogramowaniem astro- (czyli również astrofoto) na linuxa i pingwinopodobne?
================ Ełk : 53° 49' N&nbsp; 22° 21' E
Odpowiedz
Witam<br><br>Na pewno nie xp. To jest hybryda: 16-to + 32-bitowy a to najgorsze swinstwo :)<br>Mam IBM PII 400, 198 RAM z W2K i jest roznie.<br>Przy nagrywaniu wszystko jest istotne (chocby ustawienia w samej kamerce).<br><br>Moja opinia: <br>- jak nowy notebook to toschiba ale dlatego ze ma 3 lata gwarancji.<br>- jak uzywany albo allegro (sam tak zrobilem) albo poleasingowe :)<br><br>Aaaa: mobilny procek to sporo mniej niz stacjonarny procek tej samej mocy.<br><br>
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Aaaa przypomnialo mi sie cosik :)<br>Rada praktyczna:<br><br>W PL nie oplaca sie kupowac notebookow nie na firme (znaczy jak nie mozesz sobie go wliczyc w koszty)<br>Jak masz mozliwosc zza granicy to sie nie zastanawiaj.<br>Moj notebook w USA kosztowal niecale 2/3 mojej ceny. Jedyna szansa w PL to znajomi ktorzy handluja poleasingowymi sprzetami (3 albo 6 miesiecy gwarancji, sprzet sprawdzony, z papierami).<br>
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Pod Linuxa jest o wiele mniej softu astronomicznego bo i mniej astroamatorów którzy używają ten system. Jest np. ogólny programik XEphem ale to coś podobnego jak SkyMap Pro czy Guide, specjalistyczne programiki astrofoto może ktoś napisał ale pewnie ciężko będzie je znaleźć. Poszukaj na stronce "Linux Astronomy HOWTO".
Odpowiedz
Cytat:<br>Czyli co program to obyczaj? A co z samym systemem? Czy ktoś testował pod tym względem? i rzecz kolejna jak jest z oprogramowaniem astro- (czyli również astrofoto) na linuxa i pingwinopodobne?
<br><br><br>może ta linkownia się do czegoś przyda: http://www.seds.org/billa/astrosoftware.html<br&gt;
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości