Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziołkowski stroi żarty
Rzeczywiście Chińczycy, Rosjanie lub jakieś inne kraje europejskie mogą stworzyć konkurencję dla NASA przy wysyłaniu ludzi w kosmos.
USA wróci do rywalizacji. Oni to lubią Wink

Odpowiedz
Cytat:USA wróci do rywalizacji. Oni to lubią

A my zacieramy ręce Smile Smile Smile Smile Smile
Odpowiedz
Cytat:A my zacieramy ręce Smile Smile Smile Smile Smile

A my się tylko przyglądamy (Hermaszewski wybacz) :-\ :-X
Odpowiedz
Cytat:A my się tylko przyglądamy

Przepraszam, jak poproszą to pomożemy. ;D
Odpowiedz
(16.01.04, 00:53)KrisLat link napisał(a):Niestety u wielu wybitnych astronomów starszej daty daje się zauważyć brak wizji przyszłości, tego polotu, który pojawia się już (i całe szczęście) w następnym młodym pokoleniu naukowców i pasjonatów astronomii. Dopiero Ci mogą zmienić obraz smutnej rzeczywistości i pchnąć rozwój ludzkości na inne tory.
A ja uważam, że właśnie to pokolenie naukowców miało wizje przyszłości, której niestety z winy polityków nie mogli zrealizować. To oni właśnie budowali bazy na Księżycu i zdobywali Marsa na stronach wielu czasopism i książek z lat 70-tych. Gdy miałem 15 lat projektowano bazy, dzisiaj mój syn ma 15 lat, na Księżycu nic nie powstało a historia zatoczyła koło ;D, teraz on liczy, że w wieku 40 lat może doczeka budowli na Księżycu
Oby tym razem sie udało .
Odpowiedz
I to jest ciekawe. Także miałem wiele książek i wydawnictw z lat 70-tych i 80-tych w których były gotowe rozwiązania baz księżycowych, a nawet uprawy roślin typu "chlorella", wytwarzania materiałów budowlanych w kosmosie itp. jednak przez te trzydzieści lat niczego nie uczyniono w tym zakresie. Jaka mogła być tego przyczyna?
Brak odpowiednich technologii?
Funduszy?
Odwagi?
A może właśnie wtedy nie dojrzeliśmy do tego i teraz nadszedł odpowiedni czas?
MTO11CA, lornetka Celestron Sky Master 15x70, Meade ETX70 70/350 f=5, Bresser SkyLux 70/700 f=10, niebawem coś lepszego Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości