Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duża grupa plam słonecznych
Brawo chłopaki!<br>A ja dodam swoją fotkę (piąta/szósta liga) ;D<br><br>02-maja-2003, godz. 11:46<br>Casio QV3500 + MTO<br><br>[Obrazek: sun02_05_2003.jpg]<br><br>I nie mam niczego na swoje usprawiedliwienie.  Wink
Odpowiedz
Bardzo fajna fotka. Nie marudź.<br>Ta kasza wokół plam to szum, czy już granulacja? Pytam poważnie, bo trudno wyczaić skalę fotki.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Niestety szum. Casio słynie z tego, że ma kiepski algorytm kompresji i wprowadza takie coś tam. Do tego moja niezbyt profesjonalna zabawa w Photoshopie i wyszło jak wyszło Sad
Odpowiedz
Tomku, skoro bawisz sie Photo Shopem, to spróbuj<br>nalozyc negatyw tego obrazka na jego pozytyw, w <br>funkcji NALOZENIE, powinien byc ostrzejszy. A Twoja<br>fotka nie jest gorsza od mojej, robimy na tym samym<br>sprzecie.
Odpowiedz
Dzięki Leszku za rady. Będę próbował. Choć już i tak dałem UnsharpMask, aby było ostrzejsze.
Odpowiedz
Witam<br>Widzialem widzialem Smile<br>Zmontowalem sobie w sobote i niedziele MTO i patrzylem na to co prezentujecie. Fotki ok!<br>
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Cytat:Bardzo fajna fotka. Nie marudź.<br>Ta kasza wokół plam to szum, czy już granulacja? Pytam poważnie, bo trudno wyczaić skalę fotki.
<br><br>nie wiem jak to jest u Togala, bo u mnie na pewno widać granule, tym bardziej, że praktycznie nie ostrzyłem tego zdjęcia, a że to granulacja jestem absolutnie pewien, bo to było widać w czasie przesuwania się Słońca w kadrze oraz (nawet jeszcze lepiej), gdy przesuwałem obraz mikroruchami <br><br>acha - tam po prawej stronie zdjęcia to jest szum - po prostu było to stackowane w registaxie, a dla tamtego brzegu było mniej klatek... granule są widoczne np. na środku...
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Cytat:<br><br>nie wiem jak to jest u Togala, bo u mnie na pewno widać granule.
<br><br>Tak jak pisałem, u mnie to nie granule. Chłopaki z Casio chyba zaprojektowali ten aparat pod kątem robienia fotek Słońca. "Granulację" na fotkach widać bez względu na to czy ją widać czy nie na żywo Wink ;D<br>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości