Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz 2011
Miło mi zaprezentować animację bafana, prywatnie Milana, wesołego i najczęstszego gospodarza naszych spotkań astro. Zrobił to Newtonem 254/1200 na stołku i kamerką DMK 21/618 dnia 31.10 w czasie
19:18 - 19:37. W rolach głównych Ganimedes i Io. Bardzo to plastyczne, prawie 3D !

Smile

[Obrazek: Animace+Jupiter+31_10_11.gif]

Uzupełnię, że video nakręcił Milan a animację z materiału wykonał inny Milan, nick Milan1960 - częsty gość na naszych forach.

A ja poluję na Czerwoną plamę tylko o 3:00 będzie dobrze widoczna....  Wink ale i tak nie będzie wyraźnie wyglądała ....nie to co jak na waszych zdjęciach.... :-(
no nie wiem. o godz. 4 rano Jowisz bedzie nisko nad horyzontem.
WCP w wizualu, kiedy jest dobra przejrzystość powietrza i przy przyzwoitym powiększeniu (tak min. x200) prezentuje się całkiem, całkiem Wink

Zaległe zdjęcie z 11 listopada. Warunki od miesiaca są generalnie fatalne - mgły, mgły, mgły....
F/18, SCT 9,25, basler > castrator> avistack2>winjupos>fitswork.

Zbignieww - przekaż proszę moje gratulację dla autora, świetna animacja.

Załączone pliki Miniatury

Stellarium nie kłamie Smile o 3:00 jowisz będzie jeszcze dość wysoko.
Podaję czasem materiał od południowych sąsiadów, z forum - może to dla niektórych być inspiracją...

Tym razem animacja z Jowiszem i chyba Io, w wersji 3D - cross eye / 3D bez okularów/.  Co tam wyczytałem, bo przecież nie znam się na tym - oba Jupitery muszą być robione z jakimś czasowym odstępem / np. ten prawy Jowisz jest akurat 5 minut późniejszy / a fotki planety umieszczone w określonej odległości od siebie.
Sposoby patrzenia: osie źrenic równoległe, albo skrzyżowane.  ???

Ci, którym udaje się osiągnąć efekt 3D - piszą, że to fantastyczny widok. Ale podobno oczy się męczą i trzeba odpoczywać. Mnie, jak narazie, nie udało się osiągnąć efektu 3D.  Wątek "Kosmos w 3D" ma już 17 stron i różne produkcje.

Poniższą animację wykonał użytkownik fora o nicku KpS. Avi ma 1,7 MB. Na kliknięcie.

[Obrazek: first-avi.jpg]

http://www.joemonster.org/filmy/23008/Cr...z_okularow

Smile

Edit: sprawdziłem ten klik, niestety nie działa... Sad

Mi się udało. Efekt naprawdę niezły Smile
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
To może i ja się podłączę z moim Jowiszem z 15 listopada. Choć sprzęt typowo antyplanetarny,to coś tam widać.

SW150,SPC900,f10-jeden avik na dla Jowisz,a drugi dla księżycy
[Obrazek: 6354435243_d60710abe1_z.jpg]

SW150,SPC900,f20
[Obrazek: 6354435137_0e42268f35_z.jpg]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości