Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopernikus.
Dzisiaj bylo lepiej niz wczoraj, ale musialem sporo sie<br>napracowac (200zdjec) zeby wybrac kilka trafionych,<br>jak to z kraterem Kopernika. S/C 10", ognisko glowne.<br>http://www.pbase.com/image/16523216
Odpowiedz
ładny, ładny..<br><br>mój na razie jest taki: (cassegrain 8")<br>[Obrazek: kopernik01.jpg]
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
no no no ale fajna fotka...
Odpowiedz
Dodam informacje, ze fotografuje metoda dryftowa,<br>czyli teleskop nie ruchomy i skanuje obraz webcamem.<br>Nie jest to najlepsza metoda, bo wplywa czesciowo na ostrosc i nie moge zastosowac barlowa, zeby zwiekszyc <br>skale obrazu. Zreszta i bez tego webkam nie radzi sobie<br>z mniejsza swiatlosila niz f=10, ma zbyt niska czulosc,<br>w przypadku Ksiezyca. Rozdzielczosc ustawiam na maxa,<br>czyli 1280x960. W sumie mamy porównywalne mozliwosci sprzetowe Bartolo, tylko seeing lokalny decyduje o wynikach.
Odpowiedz
Leszku, ja chyba jakis ciemny jestem i nie umiem włączyc rozdzielczosci 1280x960 w moim ToUcam'ie ??? Jak to sie robi?<br>pozdr
Odpowiedz
A nie jest to przypadkiem rozdzielczość interpolowana ?<br>
Odpowiedz
Pewnie i jest, ale co to znaczy? Wink
Odpowiedz
To jest rozdzielczosc interpolowana, ale obrazek jest<br>przez to" gladszy" i mozna obejsc sie bez robienia pakietow z mniejszych rozdzielczosci. Inni moga sie z tym nie zgadzac. Ja mam Logitecha 4000, jak sie to robi<br>w Toucamie nie wiem.
Odpowiedz
Rozdzielczosc interpolowana mowiac najprosciej jest to <br>zwiekszenie ilosci pikseli w obrazie, co nie oznacza <br>lepszej rozdzielczosci niz moze dac matryca CCD.<br>
Odpowiedz
W moim Logitechu filmiki avi mozna robic w maksymalej<br>rozdzielczosci 640x480, co jest norma. Jesli robisz zdjecia na bazie avi, to przejdz na funkcje obrazki, wtedy bedziesz mogl uruchomic maksymalna rozdzielczosc. Tak jest u mnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości