Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
księżyc teraz (10 maja)
była manualnie, ale na nieskończoność. Nie byłem w stanie inaczej ustawić jak na logikę, że księżyc to w zasadzie jest w nieskończoności. ;D
To była noc pochmurna i tylko co chwilę księżyc pojawiał się w chmurach. Tak więc na ceregiele z ostrością n ie miałem czasu. Nie udało mi się zmniejszyć przesłony.
Zaraz podam inną fotkę z chmurami, które wraźnie są poruszone.
Odpowiedz
[Obrazek: Obraz%20125.JPG]
Odpowiedz
Hmm, wychodzi, że czas = 2 sekundy. Przy takim samym ISO=200 i F=5,6. Tak było? Możesz powiedzieć co to za obiektyw dokładnie? To chyba jakiś zoom. ???
Odpowiedz
2s bo były chmury i słabiej księżyc się przebijał. Obiektyw to w rzeczy samej zoom 135-400 / 4,5-5,6 APO sigma.
Odpowiedz
Wciąż trudno powiedzieć czy to drgania czy ostrość. Przy 2 sekundach to już inna temat. Przy ogniskowej 400mm (a w zasadzie 600mm bo tyle jest faktycznie) to się Księżyc przemieści. Zobacz to ANTI-SHOCK. Ludziska potwierdzają, że przy długich ogniskowych pomaga.
Odpowiedz
myślę, że to raczej ta nieskończoność. Za 10min księżyc wejdzie w pole widzenia i pstryknę kilka fotek z innym ustawieniem ostrości.
Odpowiedz
interesujące jest zdjęcie DS jakie zrobiłem. Naświetlałem jakieś 30s. Złapałem około 15 gwiazd. Na zdjęciu mają różne kolory: biały niebieski i czerwony. Niestety plik to 3 Mb, a po kompresji gwiazdy znikają, więc nie wystawię tego zdjęcia na forum.
Odpowiedz
(12.05.03, 20:55)crocodile link napisał(a):myślę, że to raczej ta nieskończoność. Za 10min księżyc wejdzie w pole widzenia i pstryknę kilka fotek z innym ustawieniem ostrości.

To ja też idę popstrykać. Przez lornetkę Wink
Odpowiedz
[Obrazek: Obraz%20156.JPG]
Odpowiedz
Będę uparty: a ANTI-SHOCK było ON czy OFF?

Mnie lornetka zginęła i musiałem przez MTO ;D i tak wyszło:

[Obrazek: Moon12_05_2003.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości