Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki kolor ma Słońce, kto wie?
Słońce ma temperaturę barwową swojej powierzchni 6500 K. To barwa tzw. zimna niebieska. Na Ziemi widzimy Słońce w kolorze ciepłej  barwy około 3000 K. Czy ktoś wie, cóż to są za czary ?Smile
Odpowiedz
(29.11.18, 20:05)pawlo-b3 napisał(a): Na Ziemi widzimy Słońce w kolorze ciepłej  barwy około 3000 K. 

A jesteś tego pewny? Bo wg mnie na Słońce, które jest w zenicie, zakładając, że jest bezchmurne niebo, nawet nie spojrzysz, a o określeniu barwy nie wspomnę.  Natomiast podczas wschodu, czy zachodu Słońca, widzimy cieplejsze barwy, ale tu na ten efekt dział nasz atmosfera.

Odpowiedz
(29.11.18, 23:58)Patrix napisał(a):
(29.11.18, 20:05)pawlo-b3 napisał(a): Na Ziemi widzimy Słońce w kolorze ciepłej  barwy około 3000 K. 

A jesteś tego pewny? Bo wg mnie na Słońce, które jest w zenicie, zakładając, że jest bezchmurne niebo, nawet nie spojrzysz, a o określeniu barwy nie wspomnę.  Natomiast podczas wschodu, czy zachodu Słońca, widzimy cieplejsze barwy, ale tu na ten efekt dział nasz atmosfera.
Witam, to jaką barwę emituje Słońce widać , badając światło odbite od powierzchni Ziemi, od białej płaszczyzny.
Słońce będąc w zenicie daje barwę światła około 3000 K. Natomiast będąc na zachodzie często daje barwę światła około 2000 K.
Tak Słońce, jak i Księżyc znajdują się w kosmosie, prawda? Księżyc nie świeci własnym światłem, prawda? więc jakie światło odbija Księżyc? Powiadają, że światło Słońca, a światło Słońca ma temperaturę barwową 6500 K. Szara powierzchnia Księżyca odbija prawie białe światło słoneczne, światło to dociera  do Ziemi przez taką samą atmosferę jak i światło bezpośrednio emitowane ze Słońca. Teraz niespodzianka, światło Słońca pod wpływem atmosfery zmienia swą barwę na ciepłą żółtą, natomiast Księżyc bez zmian, widziany z Ziemi w barwie zimnej białej około 6500 K. Potrafisz to wytłumaczyć w sensowny sposób? Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości