Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie żyje Stephen Hawking
#1
Dziś w wieku 76 lat zmarł Stephen Hawking.

https://www.space.com/15923-stephen-hawking.html

Jakoś tak smutno mi się zrobiło...
Stephen Hawking na stałe zapisał się w historii XX i XXI wieku jako astrofizyk i kosmolog, także popularyzator nauki. Jego Krótka historia czasu jest chyba najbardziej znaną książką, ale wydał ich znacznie więcej. W ostatnim czasie dał się poznać jako krytyk sztucznej inteligencji dając sensowne argumenty przeciw niej.
Aby to wszystko mógł przekazać, posługiwał się opracowanym przez Intela systemem ACAT (Assistive Context-Aware Toolkit) złożonym z czujnika umieszczonego w policzku i przełącznika zamontowanego w okularach. Pozwalało to na przewidywanie tego, co chce powiedzieć i skróciło czas potrzebny na syntezę mowy.

Dla zainteresowanych:
Kod oprogramowania ACAT dostępny jest na GitHubie
https://github.com/01org/acat
Doktorat:
https://www.repository.cam.ac.uk/handle/1810/251038
Odpowiedz
#2
najgorsza wiadomość od lat Sad
najbardziej niesamowity człowiek , niespotykany umysł,
niezastąpiony człowiek ....

bardzo mi smutno
Odpowiedz
#3
"Przez miliony lat, ludzkość żyła tak jak zwierzęta. Wtedy stało się coś, co uwolniło siłę naszej wyobraźni. Nauczyliśmy się rozmawiać, nauczyliśmy się słuchać. Rozmowa umożliwiła przekazywanie pomysłów, dzięki czemu nauczyliśmy się wspólnie budować niemożliwe. Największe osiągnięcia ludzkości tworzone są w rozmowie, a jej największe niepowodzenia są skutkiem braku rozmowy. Nie musi tak być. Nasze największe marzenia mogą stać się rzeczywistością. Z technologią, którą dysponujemy możliwości są nieograniczone. Wszystko, co musimy zrobić, to upewnić się, że wciąż rozmawiamy."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości