Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Oryginalne nagrania programu SONDA na kasetach Betacam! + bonusy
(19.03.16, 10:40)bmpte napisał(a): 5. zgrać w HD (HD dlatego że betacamowy PAL to około 624x625 więc SD 720x576 zniszczyłby pionową rozdzielczość).
Proponuję najpierw poczytać, bo jesteś kompletnie pogubiony w tym:
https://en.wikipedia.org/wiki/Image_reso...ious_media
https://en.wikipedia.org/wiki/PAL#PAL_signal_details
(19.03.16, 23:24)pinto napisał(a):
(19.03.16, 10:40)bmpte napisał(a): 5. zgrać w HD (HD dlatego że betacamowy PAL to około 624x625 więc SD 720x576 zniszczyłby pionową rozdzielczość).
Proponuję najpierw poczytać, bo jesteś kompletnie pogubiony w tym:

Pogubienie a pisanie skrótowo to 2 różne rzeczy. Nie mylę się.

Po pierwsze masz tam rozdzielczości głównie amerykańskie ("na modłe 60Hz"). Europejskie są większe. Skoro już znalazłeś link do PAL, znajdź jeszcze do NTSC.
Po drugie betacam to nie zawsze to samo co betamax.
Po trzecie rozdzielczość w betacam jest analogowa, więc zgranie do cyfrowego SD który jest interlaced (i klatkę rozkłada na 2 półobrazy o rozdzielczości pionowej 288 linii) zniszczy rozdzielczość. Przy okazji, myślisz że betacam-sp jest gorszy niż PAL (więc gorszy od cyfrowego PAL)? Uhmmm... 
Po czwarte wiem że analogowy PAL de facto nie ma rozdzielczości (w sensie znanym z komputerów), ale idzie ją określić.

Po szóste druzgocące argumenty spowodowały że jutro po 20 latach zwolnię się z technika wizji. Zniszczyłeś mnie! Cały mój świat ukryty w półpikselach schowanych w międzyliniowym interlejsie upadł! Taka ironia.

Chyba nie mogłeś się powstrzymać od skomentowania czegokolwiek. Generalnie miło jest czytać nie próbując zrozumieć?
(20.03.16, 09:42)bmpte napisał(a): Po pierwsze masz tam rozdzielczości głównie amerykańskie ("na modłe 60Hz"). Europejskie są większe.
Gdybyś raczył uważnie przeczytać, to byś może zauważył: "For PAL systems, replace 480 with 576."

(20.03.16, 09:42)bmpte napisał(a): Skoro już znalazłeś link do PAL, znajdź jeszcze do NTSC.
Co ma piernik do wiatraka? Rozmawiamy o PAL.

(20.03.16, 09:42)bmpte napisał(a): Po drugie betacam to nie zawsze to samo co betamax.
Po raz drugi: co ma piernik do wiatraka?

(20.03.16, 09:42)bmpte napisał(a): Po trzecie rozdzielczość w betacam jest analogowa, więc zgranie do cyfrowego SD który jest interlaced (i klatkę rozkłada na 2 półobrazy o rozdzielczości pionowej 288 linii) zniszczy rozdzielczość.
Skąd takie bzdury bierzesz? A analogowy betacam to niby jaki jest jak nie interlaced?

(20.03.16, 09:42)bmpte napisał(a): Przy okazji, myślisz że betacam-sp jest gorszy niż PAL (więc gorszy od cyfrowego PAL)?
Po czwarte wiem że analogowy PAL de facto nie ma rozdzielczości (w sensie znanym z komputerów), ale idzie ją określić.
Gdyby Pan Technik Wizji wiedział o istnieniu czegoś takiego jak Rec. 601, to nie pisałby bzdur o zgrywaniu do HD analogowego sygnału PAL.

(20.03.16, 09:42)bmpte napisał(a): Po szóste druzgocące argumenty spowodowały że jutro po 20 latach zwolnię się z technika wizji. Zniszczyłeś mnie!
Dziwne, że z taką wiedzą uchowałeś się jako technik wizji. Chyba, że mówimy o jakiejś telewizji osiedlowej...

(20.03.16, 09:42)bmpte napisał(a): Chyba nie mogłeś się powstrzymać od skomentowania czegokolwiek. Generalnie miło jest czytać nie próbując zrozumieć?
Generalnie jest miło czytać i rozumieć - polecam Panu Technikowi Wizji.
Widzę kontynuacja czepialstwa potocznego języka. Rzucasz sobie hasełkami z teorii która ma się praktycznie nijak do praktyki. Rec.601 - genialne.
Pozwól że ja zostanę przy swoim, zwłaszcza że mam to na co dzień - Rec.709. TY natomiast rób sobie co chcesz. Powodzenia.
EOT.
(20.03.16, 17:35)bmpte napisał(a): Rzucasz sobie hasełkami z teorii która ma się praktycznie nijak do praktyki. Rec.601 - genialne.
Pozwól że ja zostanę przy swoim, zwłaszcza że mam to na co dzień - Rec.709.

Ta odpowiedź ostatecznie obnażyła kompetencje Pana Technika Wizji. Smile
Tak, spójrz teraz na siebie jak fajnie ci drwina wychodzi. Dumny jesteś he?
No zobacz ile potrafisz no. Pochwal się komuś jeszcze na FB "ty lukaj jak go zniszczyłem".
Mam propozycję abyś sobie to wybrał jako zawód, będziesz mistrzem podawania linków.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości