Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuba mająca być kompromisem łączącym astrofotografię z wizualem
Czy tuba Omegon Refraktor apochromatyczny AP 102/714 ED Triplet OTA - http://  AP 102/714 ED Triplet OTA - mająca służyć do astrofotografii i obserwacji astronomicznych spełnia warunki tego kompromisu?  Dodgy
Odpowiedz
Moim zdaniem powinien to być bardzo dobry wybór. Sprzęt fajny i uniwersalny o ile można mówić o takim.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Mam następne pytanie, czy żeński uchwyt standardowej szyny montażowej "dovetail"  Montażu paralaktycznego Sky-Watcher HEQ5 PRO SynScan będzie pasował do szyny montażowej do montaży z przyłączem GP, tuby AP 102/714 ED Triplet OTA
Odpowiedz
Napisz coś na temat detektora którego chcesz użyć z tym teleskopem. Musisz też pamietać o FF/FR bez niego do astrofoto będzie ciężko.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(20.01.16, 20:14)romkur55 napisał(a): Mam następne pytanie, czy żeński uchwyt standardowej szyny montażowej "dovetail" Montaż SkyWatcher Synta NEQ6 GoTo SynScan PRO (głowica + trójnóg polowy stalowy 2") NEQ-6  będzie pasował do szyny montażowej do montaży z przyłączem GP, tuby AP 102/714 ED Triplet OTA

Detektorem ma być tuba AP 102/714 ED Triplet OTA
Odpowiedz
Detektor czyli kamera, aparat ? To fajny refraktor, ale jak wspominałem do astrofoto będziesz potrzebował reduktora/flattnera. F:7 to zdecydowanie za ciemny sprzęt do astrofoto. Nie do końca wiadomo co będziesz obserwował, bo taka tuba na dobrą sprawę, nie sprawdzi się najlepiej ani w obserwacjach obiektów głębokiego nieba ani planet (zbyt mała apertura).
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(22.02.16, 11:12)papatki napisał(a): Detektor czyli kamera, aparat ? To fajny refraktor, ale jak wspominałem do astrofoto będziesz potrzebował reduktora/flattnera. F:7 to zdecydowanie za ciemny sprzęt do astrofoto. Nie do końca wiadomo co będziesz obserwował, bo taka tuba na dobrą sprawę, nie sprawdzi się najlepiej ani w obserwacjach obiektów głębokiego nieba ani planet (zbyt mała apertura).

W tych nowych okolicznościach detektorem jest aparat Zenit K200 D. Przygotowuję się do zakupu refraktora apochromatycznego, co sądzisz o Tuba optyczna SW 120ED OTAW Black Diamond. 
Odpowiedz
Może zacznijmy od podstaw. Jakie są Twoje główne zainteresowania, jak myślisz ile procentowo z tego jak będziesz używał teleskop to będzie astrofotografia a ile wizual. Jakie obiekty mają dla Ciebie największe znaczenie: DS, planety/ Księżyc a może Słońce? Gdzie ten zestaw będzie stał: dom, sesje wyjazdowe? Jakie masz niebo: słabe, średnie, dobre? Do astrofoto musisz poza reduktorem (o ile to nie petzval) pomyśleć o sprzęcie do guide (stand alone lub z użyciem komputera). Bo tak naprawdę to trudno o kompromis pomiędzy wizualem a astrofotografią.
Odpowiedz
papatki Może zacznijmy od podstaw. Jakie są Twoje główne zainteresowania, jak myślisz ile procentowo z tego jak będziesz używał teleskop to będzie astrofotografia a ile wizual. Jakie obiekty mają dla Ciebie największe znaczenie: DS, planety/ Księżyc a może Słońce? Gdzie ten zestaw będzie stał: dom, sesje wyjazdowe? Jakie masz niebo: słabe, średnie, dobre? Do astrofoto musisz poza reduktorem (o ile to nie petzval) pomyśleć o sprzęcie do guide (stand alone lub z użyciem komputera). Bo tak naprawdę to trudno o kompromis pomiędzy wizualem a astrofotografią.

Zaczynając od podstaw to trzeba podkreślić,  że zdaję sobie sprawę, iż angażowanie  się w astrofotografię w moim wieku, a mam 67 lat, to szaleństwo.  Mieszkam w Słupsku, jestem członkiem słupskiej społeczności astronomicznej, astronomiczną pogodę mamy kiepską, wszystkie noce z bezchmurnym niebem spędzamy w terenie. Jeżeli nie można połączyć obserwacji z astrofotografią to pierwsze co chcę kupić, to sprzęt do astrofotografii. Do obserwacji mamy  newtona  Teleskop Sky-Watcher DOB 14" Pyrex rozsuwany. Do specjalistycznych teleskopów słonecznych też mamy dostęp, a interesują mnie wszystkie obiekty niebieskie.
Jeżeli zdecyduje się na refraktor  Sky-Watcher 120ED APO 120/900 OTAW Black Diamond  i  Reduktor ogniskowej 0,85x i flattener do refraktora 120ED , to czeka mnie jeszcze zakup lunetki guidera, kamery i komputera, ale najpierw trzeba podjąć decyzję jaki ma być refraktor do astrofotografii.

Odpowiedz
Romku, ja akurat jestem z tych nielicznych co nie używają Facebooka, ale daj znać to kiedyś się umówimy. Pod kopułą cały czas stoi u mnie przecież złożony zestaw. Ekspertem nie jestem, nad setupem sam pracuję już 2 rok, ale co mogę to podpowiem. Na sucho w każdej chwili po wcześniejszym telefonie, podczas pracy to wówczas gdy będzie pogoda, tak więc niewiadomokiedyanapewnonieprędko.
Radek
Newton Sky-Watcher 200/1000, HEQ5Pro SynScan, Nikon D80, CCD Atik Titan mono
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości