Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"SONDA 2" w TVP2
Prawdopodobnie sonda 2 nadawana będzie od 1 marca, więc niebawem w lutym ruszą zdjęcia do odcinków, a wy kompletnie nic nie robicie aby coś ogłosić ludziom w TVP jak ten program powinien wyglądać. Później będziecie krytykować i psioczyć, że to profanacja tak jak zrobili Dylematu 5 i sprofanowali Alternatywy 4.
Ludzie, zainteresujcie się tematem, bo od śmierci Pycia i powtórek Sondy w TVP Historia to jest to najważniejsza wiadomość w dziejach tego tematu!

Kurek i Kamiński patrzą na waszą obojętność.
Odpowiedz
Przyznam, że mnie to ucieszyło. Nastawiam się jednak do tej kontynuacji bez większych oczekiwań, tak aby się nie rozczarować.
Byłoby bardzo miło, by zachowali formułę dyskusji pomiędzy sceptykiem i entuzjastą. Aby przez 25 minut skupiono się na indywidualnym temacie programu. Najgorzej będzie, jak będzie to program typu skakanie z kwiatka na kwiatek w formule szybkiego newsa, typu "amerykańscy naukowcy odkryli i dalej będą prowadzone badania"
Oryginału nic nie powtórzy, ale z nadzieją patrzę na ten pomysł.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(15.01.16, 00:48)Axel677 napisał(a): Radek68 wyznaczam cię jako najaktywniejszego działacza i propagatora Sondy abyś skontaktował się z panem Maciejem Chmielem i uzgodnił spotkanie, wideokonferencję lub zapoznanie się z naszymi postulatami i pomysłami odnośnie nowego programu.

(28.01.16, 20:19)Axel677 napisał(a): A Radek nadal nic nie poczynił i później będzie jęczenie na forum, że program wygląda inaczej niż wy byście tego chcieli.

(29.01.16, 08:25)Axel677 napisał(a): Prawdopodobnie sonda 2 nadawana będzie od 1 marca, więc niebawem w lutym ruszą zdjęcia do odcinków, a wy kompletnie nic nie robicie aby coś ogłosić ludziom w TVP jak ten program powinien wyglądać. Później będziecie krytykować i psioczyć, że to profanacja tak jak zrobili Dylematu 5 i sprofanowali Alternatywy 4.
Ludzie, zainteresujcie się tematem, bo od śmierci Pycia i powtórek Sondy w TVP Historia to jest to najważniejsza wiadomość w dziejach tego tematu!

Kurek i Kamiński patrzą na waszą obojętność.

Masz łatwość w wyznaczaniu mi i nam pracy, pozwól jednak, że to ja będę decydował, co mam robić w moim czasie wolnym.
"Niech ktoś zrobi" ?
Odpowiedz
SONDA w swoim zamyśle nie była kierowana do dzieci czy młodzieży. Nie miała też ambicji bycia programem naukowym.
Miała o sprawach trudnych mówić językiem prostym, zrozumiałym dla każdego inteligentnego widza. I w tej grupie znaleźli się nie tylko dorośli, ale i młodzież, i dzieci.
SONDA traktowała widza POWAŻNIE.

Do tego miała dwóch genialnych, charyzmatycznych prowadzących. Widać to dobitnie na przykładzie programów, gdzie Kurka i Kamińskiego zastępowali Pyć i Siudym - to były zdecydowanie gorsze programy.

Lektor czytał materiał bez zbędnego pośpiechu, kilkusekundowe pauzy to norma, a zdarzały się pauzy trwające nawet kilkanaście, nawet kilkadziesiąt sekund. Wszystko po to, aby widz miał czas na zrozumienie tego co usłyszał. Do tego idealnie dobrana muzyka.

To wszystko, co tu napisałem, powinni wziąć pod uwagę ludzie poważnie zastanawiający się nad programem, o którym teraz dyskutujemy.
Odpowiedz
Cieszę się i boję się. Cieszę się bo ciągle tli się pamięć o SONDZIE i są chęci odbudowy misji edukacyjnej TVP. Boję się jednak, że próba odbudowy bazująca tylko na sukcesie SONDY skończy się niesmakiem. Program zrealizowany współcześnie nie może bezkrytycznie powielać schematu sprzed lat bo uwarunkowania są kompletnie inne. Nie chciałbym ślepego naśladownictwa. Chciałbym aby powstał nowy, inny program, który potrafiłby zaciągnąć młodych przed ekrany i nauczyć, tak jak udało się zrobić to SONDZIE. Był to program, który kształtował pokolenia i tego sukcesu życzę nowemu pomysłowi TVP. Panie i Panowie z TVP nie powielajcie jednak SONDY... zostawcie ją nam w takiej formie jaką pamiętamy.

Z przyjemnością dam szansę nowej produkcji i już bookuję sobie czas w czwartkowe, marcowe wieczory Big Grin
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz
http://www.spidersweb.pl/2016/01/program...wizji.html
Odpowiedz
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/son...czesnoscia

„Mamy 400 odcinków archiwalnych „Sondy”. W nowym programie pokażemy ówczesnych prowadzących, rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Będziemy ich wyobrażenia konfrontować ze współczesnością, a na koniec wyślemy wiadomość generacji, która przyjdzie po nas i za kolejne 35 lat będzie chciała zrobić „Sondę 3” - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.”

Czyli chyba jedyna sensowna droga kontynuacji programu. Taka koncepcja narzuca się pewnie automatycznie - pisaliśmy o tym kiedyś nawet z Sadolem: http://astro4u.net/forum/showthread.php?...#pid127139
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
400 odcinków archiwalnych... Jeżeli to prawda, to pozostaje się jakoś do tego dobrać. Tylko jak?
My mamy 200.
Odpowiedz
Te 400 odcinków to raczej efekt ignorancji, podobnej do tej jak twierdzenie, że Sonda była programem o technice przyszłości. Ona mogła się taka wydawać w ówczesnej rzeczywistości, pokazując teraźniejszość cywilizowanego świata mieszkańcom najweselszego baraku w obozie.
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
Też mam wrażenie, że 400 odcinków nie ma, choć wiem, że w archiwach TVP (a raczej w archiwach, których nieuprawnionym depozytariuszem jest TVP) są SONDY, których TVP Historia nie nadała w latach 2011-2014.
Miejmy nadzieję, że nie tylko zostaną wykorzystane we fragmentach nowego programu, ale też jakoś uda się dotrzeć do całych odcinków.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości