Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odcinki "Sondy" w wersji audio
Skoro ten człowiek ma druty to może ma i odtwarzacz? A skoro sam zgłosił się do GR wiedząc, że to wzbudzi zainteresowanie, to może rozumie powagę sytuacji Wink i zechce może udostępnić czas swój lub chociaż swojego magnetofonu?
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Jeżeli faktycznie jakieś druty są, to można nawet zbudować taki drutofon. Można zmodyfikować zwykły magnetofon szpulowy - kwestia mechaniki (prowadzenie drutu). Głowica na pewno "coś" odtworzy. Prędkość przesuwu i korekcja częstotliwościowa nie ma większego znaczenia - i tak będzie obróbka cyfrowa.
Odpowiedz
Obawiam się, że jakość dźwięku z drutu może być bardzo kiepska. Akurat dobra zrozumiałość mowy to podstawa dla tego typu archiwalnych nagrań o dużej dla nas wartości. No ale może się mile rozczarujemy...
Odpowiedz
Video 
(23.08.15, 21:04)kaem3 napisał(a): Obawiam się, że jakość dźwięku z drutu może być bardzo kiepska. Akurat dobra zrozumiałość mowy to podstawa dla tego typu archiwalnych nagrań o dużej dla nas wartości. No ale może się mile rozczarujemy...

Jakosc telefoniczna, ze tak powiem Smile

Odpowiedz
Z filmiku wynika, że to trochę szersze spektrum niż telefon. Jeżeli jakość tych nagrań byłaby podobna, to sporo można by jeszcze
"podciągnąć" w kompie. Digitalizowałem kiedyś znajomemu 
ojca nagrania ze szpuli dokonane za pomocą kiepskiego mikrofonu. Brzmiały niemalże identycznie jak te z drutu. Wszystko zależy od wielu czynników. Jak zostało to nagrane. Czy kablem, czy raczej mikrofonem przyłożonym do głośnika tv. Domyślam się, że raczej ta
druga opcja, więc obawa o niemalże pewne przestery. Tego nikt nie usunie. Takich rzeczy może być 
wiele. Jestem wielce ciekaw, co dalej.
Odpowiedz
Bardzo ciekawe ...
Czy udało się coś w tej sprawie ? Uzyskać więcej ?
Przypuszczam ze zdobycie magnetofony drutowego może być dość trudne gdyż ta technika to się skończyła jakoś w latach 50 ubiegłego wieku a magnetofony były najczęściej mocno przedwojenne ...
Ale nie ma rzeczy nie możliwych
Można by dostosować jakiś współczesny magnetofon do odtwarzania takiego drutu to jest jak najbardziej możliwe
Odpowiedz
(25.09.15, 07:51)maxbit napisał(a): Bardzo ciekawe ...
Czy udało się coś w tej sprawie ? Uzyskać więcej ?
Przypuszczam ze zdobycie magnetofony drutowego może być dość trudne gdyż ta technika to się skończyła jakoś w latach 50 ubiegłego wieku a magnetofony były najczęściej mocno przedwojenne ...
Ale nie ma rzeczy nie możliwych
Można by dostosować jakiś współczesny magnetofon do odtwarzania takiego drutu to jest jak najbardziej możliwe

Magnetofon prawdopodobnie moge zalatwic. W razie czego prosze na PW.
Odpowiedz
Właściciel drutów na razie milczy, spróbuję przypomnieć się raz jeszcze.
Odpowiedz
Trzymamy kciuki, aby coś z tego wyszło, ja mam nadzieję, że to nie są znane już odcinki, tylko w gorszej dźwiękowo jakości.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości