Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odcinki "Sondy" w wersji audio
Napisał do mnie człowiek (jeden z kupujących płyty z muzyką z "Sondy"), który zlokalizował u pewnej osoby nagrane amatorsko, na drucie (!), jakieś stare odcinki "Sondy". Sam dźwięk oczywiście - nie wiem jeszcze jakie to są odcinki, podobno z pierwszych lat istnienia programu. Trwają negocjacje żeby to uzyskać do przejrzenia i sprawdzenia. Jakość będzie pewnie boleśnie dokumentalna, ale każdy ślad po skasowanych "Sondach" jest przecież śladem na wagę złota.

Nie wiem czy coś z tego będzie, ale gdyby było - czy ktoś z Was ma dostęp do magnetofonu na druty? Smile
Odpowiedz
Mówisz o magnetofonie szpulowym? Mam taki ZK140T sprawny jakby co.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Drutowy, a nie szpulowy.
Odpowiedz
Zdaje się że były różne modele... może pogadać z kimś z muzeum techniki... albo z jakieś czarnej skrzynki Wink

--
Piotr
Odpowiedz
Niedawno jakiś radziecki poszedł na Allegro za 350 Smile
Odpowiedz
Drutowy, szpulowe to ja mam pod ręką, bez najmniejszego problemu Smile Czekam na rozwój wypadków - jak uda się to wyrwać, to będziemy myśleć co dalej.
Odpowiedz
Byłaby to rewelacyjna sprawa. Jakość praktycznie nie gra roli, choć oczywiście im lepsza tym lepiej Wink
@Gadrecords - Zaskoczyłeś mnie tym magnetofonem drutowym, przyznam szczerze, że wcześniej o takim nie słyszałem, no ale od czego Internet Smile
Odpowiedz
Radek, taśmę wynaleziono później niż sam magnetofon, a na czymś trzeba było nagrywać... Wink

--
Piotr
Odpowiedz
(17.08.15, 15:14)gadrecords napisał(a): Nie wiem czy coś z tego będzie, ale gdyby było - czy ktoś z Was ma dostęp do magnetofonu na druty? Smile

(18.08.15, 09:59)gadrecords napisał(a): Drutowy, szpulowe to ja mam pod ręką, bez najmniejszego problemu Smile

Pytanie techniczne: szukasz kogoś, kto ma dostęp do magnetofonu na druty, czy masz go pod ręką bez problemu?
Odpowiedz
(19.08.15, 07:59)Piotr napisał(a): Radek, taśmę wynaleziono później niż sam magnetofon, a na czymś trzeba było nagrywać... Wink

Magnetofony nigdy nie były u mnie w jakimś szczególnym zainteresowaniu, ale tak jak pisałem, do czego Internet. Teraz już nawet wiem jak wyglądały te drutowe i jak wyglądał ten drut. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości